Lili150

Jak vyžehlit trochu zmačkanou kravatu (100% mikrovlákno)?

je třeba vůbec žehlit nebo jsou i nějaké jiné finty? máte někdo zkušenosti s rovnáním kravaty namotáním na zavařovací sklenici s horkou vodou? děkuju

Nejlepší odpověď
Drap

Lehce párou, nebo přes vlhké plátno. Pozor na teplotu! Nejlépe žehlit na šabloně.
Doplňuji:
Ideální šablona je z pozinkovaného plechu, přesně podle vnitřních rozměrů kravaty. Poslouží ale i pro jedno použití, vystřižená z tvrdšího papíru. Neni vhodná z hliníku , mosazi nebo mědi.

Další odpovědi
anonym

To se snad žehlit nemusí, aspoň po vyprání v ruce mi stačilo pověsit.

Lili150

No já ji prát nepotřebuji, je totiž nově koupená, jen jak mi ji dala prodavačka jen tak halabala do tašky tak se trochu pokrčila…