SengSS

Jak vyvrtat šroub ?

Hledal jsem všude na netu ale nic nenašel potřebuji vyvrtat šroub s křížovou hlavičkou který je maximálně ožužlaný a ani hvězdičkou a ničím jiným to prostě nejde.....
Doplňuji:
no ale ten šroub je ve stejné poloze jako je okolí toho šroubu takže to tak nepůjde nebo teda nevím jak bych tam ten zářez udělal , jen právě vyvrtat ale jde o to jak velký vrták jakou stranou vrtat jak hluboko atd… , prostě jak na to abych to ještě něják nezhoršil …

Nejlepší odpověď
Pájo

Buďto šroub celý odvrtat a nebo hlavu haříznout (pilkou, frézkou) – a udělat si tak dostatečně hluboký zářez pro plochý šroubovák. Větší síly na plochý šroubovák dosáhnete za použití malého klíče, kterým si pomůžete otáčet.
Doplňuji:
Zářez si udělejte (v závislosti na průměru hlavy) pokud možno širší (ale bacha, ať Vám ta hlava nepraskne, takže nějak rozumně…), abyste mohl použít větší šroubovák. Tím klíčkem si pomůžete tak, že ho vhodně opřete o tu šroubovákovou plošku…

Další odpovědi
Sůwa

Jediná možnost je šroub středem vyvrtat a použít vytahovák zalomených šroubů, který se nově jmenuje „vytáčník“. Prodává se v sadě, kde je i označení na jaký průměr šroubu který použít.
Pro budoucno by bylo dobře vědět, že je nutné používat pouze správný šroubovák ( bit ), jinak se opět hlava poškodí. Existují dva typy křížových hlav – PH ( philips ) má pouze čistý kříž a vyskytuje se převážně u šroubů a vrutů do sádrokartonu a PZ ( pozidrive ), kříž přeseknutý menším křížem, bývá hlavně u vrutů. Dále je třeba zvolit i vhodnou velikost, nejběžnější je č. 2 na průměr 3,5 – 5 mm.

honza19hk

nevím jaký je jeho průměr,ale u většíéch šroubů se na hlavu něco navaří a pak ho vyšroubuješ.
Taky nevím v čem je zavrtaný,jestli ve dřevě nebo v kovu atd…
Jinak další možnost je ho odvrtat větším vrtákem a dát tam potom silnější šroub.

Jinak zařízení na odstraňování šroubů se jmenuje vyjiskřovačka.Lze ji použít ale jen pro kovy.

Drap

Existují na zalomené a takto poškozené šrouby i speciální nástroje, Před nedávnem jsem je ještě někde viděl. Vždy se distribuovaly pod názvem vyvrtávák a nebo taky vytahovač šroubů.
Doplňuji:
třeba zde
http://www.nas­troje.stranky1­.cz/nova-stranka-230488/