Sraka

Jak vyvolat zpožděnou menstuaci?

Zdravím. Je mi 15 a menstruaci mám hodně nepravidelnou. Třeba tu poslední jsem měla před měsícem a půl a trvala 12 dní. Za týden jedu na hory a potřebovala bych ji dostat co nejdřív nebo ji posunout. Poraďte mi prosím. Slyšela jsem něco o čaji z kontryhele, citronu a octu tak bych se chtěla poradit dřív než něco vyzkouším. Děkuji

Odpovědi
Danča84

Vzhledem k tvému věku bych nedělala nějaké pokusy, naopak zkus vydržet a do cyklu nezasahovat, sám se časem upraví. ± týden není žádná pohroma, sice nemůžeš nic moc plánovat ale „hodně nepravidelná“ ms znamená kolísání třeba po víc než 2 měsících, pak zas jen 2–3 týdny… Chápu že se na horách nechceš obtěžovat krvácením, ale vždyť existují tampony které se Ti jako vložka neposunou ani při sportu a nejmenší velikost je vhodná i pro panny, na bolest také spolehlivě fungují různé volně prodejné léky (Ibalgin, Brufen apod), pokud je nezobeš jak lentilky kdykoliv Tě někde píchne tak Ti výjimečně pár dní užívání nijak zdraví nepoškodí. Jestli ještě na gyndu nechodíš, promluv si o tomto problému s mamkou, nech si od ní lékařku doporučit a objednat se, první návštěvu raději s jejím doprovodem.
A na upravení cyklu, co mě osobně pomohlo, byl tento čaj http://www.drmax-lekarna.cz/dr-max-caj-zensky-n-s-20x1-5g.html , k dostání je v síti lékáren Dr.Max, ale určitě najdeš i jinou pro Tebe dostupnou značku s tímto složením. Já pila první hrnek s prvním dnem menstruace, pak denně 1 hrnek do vypotřebování krabičky (=20 dní) a do nástupu další ms pauzu. A ačkoliv jsem do té doby měla ms trochu nepravidelnou (27–35 dní), po tom čaji se mě upravila na 28–29 dní a už se tak držela. Pila jsem ho pak každý měsíc asi půl roku, než jsem přirozeně otěhotněla – s tím jsem měla také skoro 3 roky potíže… Takže tomu fakt věřím, téhle směsi… (snad to není neplacená reklama, píšu jen vlastní zkušenost…)
Vodu s celým citrónem ráno na lačno byla na SŠ oblíbená metoda oddálení, ale NENÍ PŘÍLIŠ SPOLEHLIVÁ, NEBO NAOPAK MENSTRUACI ZASTAVÍ NA DÉLE NEŽ JE ŽÁDOUCÍ – podobné babské rady doporučuji nezkoušet!!! Stejně tak antikoncepční pilulky jsou zrádné – po dobu jejich užívání Ti sice ms bude chodit jak hodinky, ale po vysazení až budeš chtít otěhotnět, budeš mít s cyklem potíže o to větší (opět vlastní zkušenost)

Nik92

jelikož je ti 15 troufám si říct, že je normální, že nemáš menstruaci pravidelnou, některé dívky mají tento problém třeba i ve 20 letech. Pokud bereš antikoncepci, menstruaci zabráníš/posuneš si jí tím, že budeš brát 2 platíčka prášků v kuse bez týdenní pauzy. Na alternativní metody bych moc nevěřila. Také si můžeš zajít k doktorce(gy­nekoložce) a s ní se o tom poradit, spoustě mých kamarádek gynekoložka dala injekci, aby neměli menstruaci.

Krakis

Jelikož je ti už 15.,tak ti můžu poradit jedno-sex,ten zaručeně urychlí nástup ,,jahodového týdne'' 🙂

Danča84

Krakis – nebo o 9 měsíců oddálí:-/ Začínat se sexem bez jistoty vážného vztahu je nezodpovědné. Ale ano, chlap si užije a že holka pak bude stát před rozhodnutím – miminko v tak mladém věku X celoživotní výčitky že to maličké nechala zabít potatem, to už většinu z nich nezajímá, pokud se o tom vůbec dozvědí…