sema007

Jak vyvětrat panelákový byt?

Máme byt 1+1, obě místnosti jsou vedle sebe, takže se nedá udělat průvan. Obývací místnost je dlouhá 6m a je propojená s kuchyní 1,5m od okna. Zadní část obývací místnosti máme postel a se nedá to tam vyvětrat. Navíc máme sousedy kuřáky a když máme otevřený balkon, tak téměř okamžitě je byt zamořený kouřem, ale nejde to vyvětrat. Větrák se nedá používat nonstop, chtěla bych spíše řešení pasivní a dlouhodobé.

Odpovědi
beruskaa

otevřte všechny okna i vchodové dveře do bytu a na chodbě okna také otevřte

elektrikář

Zkontroluj si odvětrání z kuchyně a záchodu. Nám vítr roztáčel vypnutý ventilátor tak že jsem při větru musel sací otvory ucpávat. Jinak ventilátor na střeše zkontroluj zda není zablokovaný, a nikde není vzduchový kanál ucpaný. Mřížky s pletiva vyčisti od usazeného prachu, Jinak by i s nefunkčním ventilátorem by to mělo mít svůj komínový efekt a odsávat vzduch.ˇUdržbář.