jancacv

Jak vyvážet sudové pivo?

chci informaci ohledně vývozu sudového piva,pokud budu zavážet z CZ do ES české restaurace naším pivem,myslím tím jen jako dopravce ne jako dodavatel,jaká povinnost se mě ze zákona týká,jde oto abych neměla potíže s našimi celníky a i s Německými Francouzkými a Španělskými,jaké dokumenty ktomu musím mít a nebo se nemusí žádnej papír vozit kromě CMR a objednávky na dopravu?Protože bych nerada skončila jako řidič někde v kriminále za pašování nebo za daně ikdyž jsme v Šengenu a je volný pohyb zboží stejně ponás dopravcích jdou jak slepice po flusu,takže jestli tomu někdo rozumíte písněte mi na email jednoduché rady děkuji

Nejlepší odpověď
Bičiště

Obchody v rámci EU nepodléhají celnímu řízení.EU je jednotné celní uzemí, se společným Celním sazebníkem a společným Celním kodexem.Tyto normy se uplatňují pouze vůči zemím, které nejsou členy EU.Pivo se bežně vyváží. Není pravda, že jej mohou vyvážet pouze pivovary.Naopak, pivovar pivo uvaří a vývoz realizuje úplně někdo jiný – obchodník, specializovaná obchodní firma. Takže potřebujete zmiňovaný CMR (mezinárodní nákladní list pro silniční dopravu), dodací list, fakturu prokazující nabytí zboží. Vybavíte se zkrátka stejnými doklady, jako kdybyste to vezla z Prahy do Brna.(odesilatel, příjemce,druh zboží,množství, cena – měna)
Šengen je o volném pohybu osob, zboží se netýká. Volný pohyb zboží vyplývá z našeho členství v EU.V místě dovozu se clít nebude,ale asi se vás bude týkat nějaký místní předpis finanční – statistika obchodu, DPH, SPD.Ale to bude věc příjemce a ne dopravce. Pokud byste vyvážela pivo mimo EU, musíte navíc vyplňovat Jednotný správní doklad, dříve Jednotná celní deklarace.Pot­řebnými doklady by vás měl vybavit ten kdo si přepravu objednal,ale je dobře si vše pohlídat, jakmile je v cizině problém, jste na to sama. Raději jeden papír navíc + kopie, než jet jenom s CMR.

Další odpovědi
PES MATES

TATO KOMODITA SE NESMÍ VYVÁŽET..POUZE PIVOVARY.