Skinn3r

Jak využít svůj potenciál chtít se něco naučit ?

Mam rád věci který dávají nějaký smysl a něco se v nich skrývá mám rád třeba kreslení ale i chemii v duvodu toho ze mě fascinuje jelikož z toho je tvořen celej vesmír žije chemíí člověk je pouze chemie , potom počítače techlogie ,software , okrajově i rostliny jejich léčivý látky a jejich moc . Nemam na to školy ani mit asi nebudu maturitu sem ukončil nebavil mě tenhle systém učení co sem slyšel o vysokých školách je to ten samej systém bez jakyhokoliv vyznamu kde se učí teorie z knížek ale k praxi to ma bohužel hooodně daleko . Znam taky hodně lidi co se bohužel smířily s životem jit pracovat jako robot do práce a zpět domu takhle bych nechtěl skončit . Potřeboval bych asi něco probrat s člověkem kterej danýmu odvětví rozumí zeptat se ho popřemejšlet jestli tohle odvětví by pro mě bylo vhodný . Určitě hodně lidí co bylo vyučeno nějakým odvětvým ve skutečnosti se proslavily v uplně něčem jinem věřim v to že člověk musí chtít a může se věnovat čemukoliv . Spíš mě chybějí kontakty na lidi který bych moch kontaktovat a projevit nějaký zájem , co by měl udělat . Popravdě každej den co „nic nedělam“ a nudim se ten den nesnášim a radši bych se učil co má smysl jen nevim kde začít .
Doplňuji:
Tim nic nedělat sem měl právě na pmysli převýst to konečně do praxe kde by to daválo smysl a nakou útěchu z tý odvedený práce než se jen do nekonečna učit jinak se samozřejmě učim skoro kazdej den .

Nejlepší odpověď
anonym

Škola jako taková poskytuje studentům základ pro jejich praktický život (pracovní). To neznamená, že vše, co se na střední nebo vysoké škole učí, musí být použitelné ve Tvé budoucí profesi. Přesto Ti ale studium poskytne nesrovnatelně lepší schopnost orientace, komunikace a v nespolední řadě vědomosti, o nichž nemůžeš dnes ani tušit, kde a kdy je budeš schopen použít. Tvůj názor je dost krátkozraký a je názorem NEÚSPĚŠNÝCH studentů.
Pokud máš tak rozsáhlou škálu zájmů, doporučovala bych Ti studium medicíny. Využiješ v ní téměř vše, o čem zde píšeš. Navíc budeš muset studovat celý zbytek života, protože medicína je obor dynamický a neustále se rozvíjející.
Znám spolužáka své dcery, který mohl po své matce převzít zubní ordinaci. Bylo to pro něj ale málo. Šel studovat chemii, protože ta je v rámci ČR brána za nejtěžší studium. Vvystudoval ji, a bylo to zase málo. Tak studoval marketing na ekonomce. Zjistil, že to není ono a šel pracovat do ústavu pro tělesně postižené do Rakouska. A nyní? Je velmi dobrým lékařem. Ne zubním, ale specialista na mentální poruchy. A jak hovoří o své klikaté cestě ke své profesi? Vše bylo třeba a každá vědomost ho posunula o kus dál.
Svému životu můžeš dát smysl jenom Ty. To za Tebe neudělá ani vzdělání, ani nikdo jiný. Hlavně to neudělají kamarádi, kteří Ti cpou do hlavy myšlenky, že vzdělání a vědomosti jsou k ničemu. Ony totiž k ničemu opravdu jsou, ale hlupákům.
Zvaž velmi obezřetně, co se svým životem provedeš. Hledat kontakty na lidi, kteří Tě „popostrčí“ nahoru, můžeš, až budeš mít skutečně co nabídnout.

Další odpovědi
terry

Asi dost dobře nechápu tvou otázku.
Píšeš, že se chceš něco naučit.....a na konci, že nesnášíš každej den co „nic nedělam“ a nudim se ten den.
Myslím, že je dnes spousta možností se učit. Já např. to těžko stíhám. Vidím, že toho je tolik, co bych chtěla do svého mozku narvat.

Děda Louda

Něčemu se naučit.
Můžeš hned začít třeba češtinou a brzy sám uvidíš, jaké nové obzory se ti otevřou.
Základ vzdělání, ale i naplnění smyslu života, je v komunikaci. Ta ti, bohužel, dost podstatně schází a to ti zbytečně komplikuje situaci a orientaci.