Pítrska

Jak využít promlčecí lhůtu na pronájem zahrady,který nebyl nikdy sepsán a je po 17 letech požadován poz. fondem zpětně?

Jak postupovat,abychom neplatili tolik let zpětně?Jsem vlastníkem domu a přilehlé zahrady,ke které se dnes po 17 letech pozemkový fond hlásí jako vlastník a žádá 17 let zpětně pronájem a uzavření smlouvy o pronájmu. Vůbec jsme netušili,že zahrada není naše.Je možnost žádat o odkoupení?

Nejlepší odpověď
setapouch

Doporučil bych navštívit právníka a optat se na vydržení. NOZ (nový občanský zákoník) pravidla trochu zpřísnil, ale obecně platí, že pokud užíváte nemovitost deset let jako majitelé, danou věc tzv. vydržíte, stanete se jejími vlastníky. Bude potřeba doložit proč jste si mysleli, že jste majitelé. Ale není to má parketa, takže spíš nabízím směr, kudy se vydat.

Další odpovědi
Pepa25

Pokud skutečně najednou žádají 17 let zpětně, namítněte promlčení nároků starších než 3 roky. „Vůbec jsem netušili“ obrátím na Proč jste si mysleli, že jste vlastníky zahrady? Koupit ani zdědit jste ji nemohli … Na základě čeho jste si ji přihradili? Pokud vám svědčí dobrá víra, tak můžete namítnou vydržení, jak píše setapouch …