pas

Jak využít možností věže

Mikrosystém KM 0811 (Kruger a Matz) Tuto věž jsem koupil, nebot je vybavena i technologií ID 3 tag ale zatím cedla která jsem tam dal a to včetně originálních mi žadnou informaci o skladně či interpretovi neposkytla, máte prosím někdo zkušenost jak na to? Za tipy a rady předem díky

Nejlepší odpověď
Mozeq

ID3 tagy jsou uloženy v každé písničce, záleží jestli je tam někdo dal ale… nejspíš myslíš cd s mp3. Musel by jsi přes nějaký program nechat stáhnout data o tvé hudbě, nebo to dát do každé skladby ručně. Myslim že windows media player to umí taky aktualizovat, ale nevím už delší dobu ID3 tagy nepoužívám. Pak hudbu musíš znova vypálit na nové cd.
Nebo třeba tento, ale zkušenosti s ním nemám: http://techne­t.idnes.cz/stah­nete-si-zdarma-editor-a-automaticky-doplnovac-id3-tagu-v-mp3-pvg-/software.aspx?c=A090714­_202409_softwa­re_dvr

Další odpovědi
cochee

Originální cedla myslíš koupená, formát CD-DA (Compact Disk Digital Audio)? Tam určitě žádné ID3 tagy nejsou. ID3 tagy jsou určitě ve formátu MP3 a možní i některých méně obvyklých komprimovaných formátech (FLAC například). Takže si zkus vypálit prosté datové CD plné empétrojek. Pokud si ty empétrojky nebudeš dělat sám konverzí z toho CD-DA a ID3 tagy přitom úmyslně vynecháš, tak by ti je to mělo zobrazovat. Existuje standard starý cca stejně jako to CD-DA, jmenuje se CD Text a určité mizivé procento CD-DA jím bylo vybaveno (já mám ve své kolekci asi 400 CD, originálních i pálených, jedno jediné CD s CD Textem). Navenek se to projevovalo stejně jako ty ID3 tagy, tzn. pokud to přehrávač podporoval, psal při přehrávání na svém displeji obsažené informace, tj. zejména název skladby. CD Text ale není s ID3 kompatibilní technologie.

pas

Děkuju, ono je to tady ještě trochu jinak, já to musím vyvolat, pokud to info tam je, přes funkci tlačítek , automaticky to nenaskočí