Radomír.cz

Jak vytvořit webovou stránku? Např: www.radomir.cz .

Internet

Nejlepší odpověď
Alesh

Ve zkratce a laicky:

  1. musíš si koupit tu doménu. CZ domény spravuje nic.cz.
  2. musíš si zajistit webhosting, tj. server, z kterého ti ty stránky pojedou
  3. na ten server musíš nahrát ten obsah, čili ty samotné HTML stránky, které se budou zobrazovat uživateli.

Další odpovědi

Vytvořit web nebo registrovat doménu?
Doménu si můžeš registrovat třeba zde http://www.cesky-hosting.cz/do­meny/domena-cz/ je to skoro zadarmo.

cochee

Webovou stránku můžeš napsat buď z čisté ruky jen pomocí textového editoru v jazyce html (což je jen základ, dále se používají různé nástavby jako php skripty anebo javascripty), anebo použiješ nějaké šablony – to poskytují buď specializované nástroje jako třeba joomla, nebo různé freehostingové služby na internetu (např. webzdarma.cz) – šablona znamená základní koncepci, co z toho má vylézt, například infostránky či e-shop, do ní se pak dávají uživatelské změny – například obrázky, nebo se dá změnit barva pozadí atd. Druhým krokem pak bude umístění hotové stránky/stránek na nějaký hosting, tj. k provozovateli serverových PC, který k nim má stabilní a rychlé internetové připojení – v případě zmíněných freehostingových služeb tyto dva kroky splývají. Posledním krokem je registrace a zaplacení ročních poplatků za doménu, to je to tvé radomir.cz – opět, freehosting poskytne i doménu, ale nižšího III. řádu, tzn. nedostaneš stránku radomir.cz, ale například radomir.webzdar­ma.cz

miape

A něšlo by např. udělat doma veřejnou ip a pak by si uživatel vlastně sám pro sebe udělal server na kterém by běžela ta jeho stránka? …