Avatar uživatele
1popelka1

Jak vytvořit rodokmen (nejen)na internetu?

Neznáte nějakou srozumitelnou, přehlednou stránku na vytvoření rodokmenu, do které se snadno vkládají data? Nechci seznam existujících stránek, programů na vytvoření rodokmenu (to si můžu vyhledat sama), ale spíše vlastní zkušenost a doporučení, s čím jste ne/spokojeni. Mám veškeré příbuzenstvo na papírech a přestávám se v nich orientovat. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, anonym, Martina S., hanulka11 před 4845 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

já jsem si nechala udělat rodokmen od jednoho soukromého znalce kterým se tím zabývá,je to jako strom je přehledný,ale dost drahá záležitost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Nevím, asi existuje na netu, já měl program na cd. Jmenuje se ancestry. Jednoduše se vkládají data. Je to krásně zobrazeno ve stromu, dá se filtrovat strana např. otce, matky.
Jediné mínus je v tom, že pokud je rodokmen rozsáhlý a chci jej vidět zmenšují se údaje. Jinak jsem byl spokojen.

Zdroj: moje zkušenost s programem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mně se osvědčilo Genopro. V nižší verzi freeware. Používám ho hlavně kvůli grafickému výstupu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Martina S.

Používám Ancestry, je jednoduchý a zdarma a ještě zkouším My heritage family tree builder, je také zdarma a v češtině a docela hezké prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Buďto si opatřit nějaký z doporučovaných programů, některé jsou placené. Nebo použít služeb My Heritage Family … . je free do 300 osob. Má jednu obrovskou výhodu a osobně se mně to již vyplatilo. Pokud vámi vytvořený rodokmen zveřejníte na zvláštním serveru je neustále porovnáván s ostatními rodokmeny vytvořenými jinými lidmi na celém světě !! Pokud najde v jiném rodokmenu shodu v osobě, oznámí vám to na email. Takto jsem našel pokračování svého rodu v určité větvi.
Bohužel co nevidět dosáhnu počtu osob 3
00 limitujících neplacenou verzi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Nevím, do jaké kategorie otázku zařadit, tak ji klidně přesuňte, pokud bude potřeba.

před 4845 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek