1popelka1

Jak vytvořit rodokmen (nejen)na internetu?

Neznáte nějakou srozumitelnou, přehlednou stránku na vytvoření rodokmenu, do které se snadno vkládají data? Nechci seznam existujících stránek, programů na vytvoření rodokmenu (to si můžu vyhledat sama), ale spíše vlastní zkušenost a doporučení, s čím jste ne/spokojeni. Mám veškeré příbuzenstvo na papírech a přestávám se v nich orientovat. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

já jsem si nechala udělat rodokmen od jednoho soukromého znalce kterým se tím zabývá,je to jako strom je přehledný,ale dost drahá záležitost

Další odpovědi
Miroslavst

Nevím, asi existuje na netu, já měl program na cd. Jmenuje se ancestry. Jednoduše se vkládají data. Je to krásně zobrazeno ve stromu, dá se filtrovat strana např. otce, matky.
Jediné mínus je v tom, že pokud je rodokmen rozsáhlý a chci jej vidět zmenšují se údaje. Jinak jsem byl spokojen.

Zdroj: moje zkušenost s programem

anonym

Mně se osvědčilo Genopro. V nižší verzi freeware. Používám ho hlavně kvůli grafickému výstupu.

Martina S.

Používám Ancestry, je jednoduchý a zdarma a ještě zkouším My heritage family tree builder, je také zdarma a v češtině a docela hezké prostředí.

mosoj

Buďto si opatřit nějaký z doporučovaných programů, některé jsou placené. Nebo použít služeb My Heritage Family … . je free do 300 osob. Má jednu obrovskou výhodu a osobně se mně to již vyplatilo. Pokud vámi vytvořený rodokmen zveřejníte na zvláštním serveru je neustále porovnáván s ostatními rodokmeny vytvořenými jinými lidmi na celém světě !! Pokud najde v jiném rodokmenu shodu v osobě, oznámí vám to na email. Takto jsem našel pokračování svého rodu v určité větvi.
Bohužel co nevidět dosáhnu počtu osob 3
00 limitujících neplacenou verzi.

1popelka1

Nevím, do jaké kategorie otázku zařadit, tak ji klidně přesuňte, pokud bude potřeba.