alexandra

Jak vytvořit PDF z JPEG?

Naskenovala jsem si dokumenty,které se mi uložily jako JPEG,takže mám asi 30 obrázků,které bych potřebovala převést do formátu PDF.Do kterého programu to mám prosím šoupnout?Děkuji
Doplňuji:
Doplńuji: Vím,že to z toho skeneru jde hned uložit do PDF,jenomže já jsem si to potřebovala upravit.Měla jsem to někde trochu našišato,někde byl vidět hřbet,tak jsem to potřebovala ořezat,a ještě jsem to skenovala napřed sudé stránky a pak liché,tak jsem to potřebovala seřadit.Tak nevím,jestli by to v tom skeneru taky šlo.Mám skener Canon Lide 110

Nejlepší odpověď
mosoj

Většina skenerů má možnost uložit sken přímo do souboru PDF.
Doplňuji:
Protože sám formát PDF je obrázek, tak konverze JPG na PDF nepůjde.
V placeném Adobe Readru by měl jít obrázek vložit.

Další odpovědi
cochee

Nejjednodušší asi bude použít některou tzv. virtuální pdf tiskárnu. To je v podstatě prográmek, který spolkne to, co vidí na obrazovce (cokoliv, co se dá běžně tisknout pomocí opravdové tiskárny) a „vytiskne“ to – ty uvozovky proto, že netiskne na papír, ale výstupem je .pdf soubor. Protože to funguje jako ovladač tiskárny, lze dostat do .pdf opravdu téměř cokoliv. Jedna taková .pdf tiskárna je součástí třeba programu Foxit Reader, což je alternativa ke známějšímu Adobe Readeru. Další často používaná se jmenuje PDFCreator.

ivzez

Máte-li novější Ms Office, můžete použít Word, ale lepší výstup podle mne poskytne Swriter z LibreOffice. Umožňuje přímý export do PDF, ale pro jistotu si soubor uložte
i ve formátu DOC, ODT nebo RTF (kvůli případné pozdější editaci).
Doplňuji:

  • ——–

Upřesnění:
Nepůjde o převod z JPG do PDF, nýbrž o vložení obrázků do dokumentu,
uložení dokumentu v editovatelném formátu a export do PDF.

anonym

Zkuste PDF Creator,ten to v pohodě zmákne.
http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/ostatni/pdfcre­ator/

JájsemRaibek

a nešlo to naskenovat rovnou, resp. uložit jako pdf soubor? Než nyní převádět z jednoho na druhý.

setapouch

Pokud to potřebuješ jako text, musíš použít nějaký OCR software. Ten je použit i při skenování do textového PDF.

Bohužel, s žádným volně šiřitelným OCR zkušenost nemám, ale mohla bys ho mít na CD dodaném ke skeneru.
Doplňuji:
Přes OCR lze samozřejmě „prohnat“ i text v obrázku.

Lamalam

Adobe Acrobat.

McArthur

Sám používám PDFCreator. Je v češtině a je zdarma. Navíc lze vytvářet PDF a jiné formáty dokumentů z každého programu, který umí tisknout.

Odkaz ke stažení: http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/ostatni/pdfcre­ator/

Při instalaci si dejte pozor. Dokud je průběh instalace v češtině je to OK. Jakmile se přepne do angličtiny, dejte Storno. Nezruší se instalace PDFCreatoru, ale zrušíte tak instalaci balastu, který je k němu připojen. Instalace se dokončí v češtině.

Až budete mít nainstalovaný PDFCreator, tak si dejte všechny obrázky do jedné složky, označte je (CTRL+A), klikněte pravým tlačítkem myši na první a zvolte tisk. Nastavte si orientaci obrázku a počet obrázků na stránku a za minutu máte hotovo.

Pisatel

Dobrý den, nejjednodušší řešení je tisk do PDF – prostě v daném nástroji, ve kterém fotky prohlížíte / upravujete, zvolíte Tisk a jako tiskárnu vyberete „Microsoft Print to PDF“. Tuto funkci byste měla normálně mít ve Windows. Pokud ne, mrkněte na návod, jak virtuální tiskárnu přidat: https://www.pre­mocz.eu/tisk-do-pdf

Pepa25

IMHO nejlepší odpověď dal cochee …

Dochy

Mosoji: „Protože sám PDF je obrázek“ to je jako co? PDF je poměrně komplikovanej formát ve kterém může být prakticky cokoli co je pak možné vytisknout na papíře. Mohou tam být vložené obrázky i text, mohou tam být i nadefinované grafické objekty s definicí jejich polohy a vzájemného překrývání a PDF prohlížeč to pak celé sestaví a zobrazí či vytiskne. Měl jsem i blbě udělané PDF, kde se jedna stránka načítala snad 2 minuty právě proto, že se pro zobrazení načítali objekty ze kterých se sestavovala doprovodná ilustrace a při zobrazení právě bylo vidět jak se tam přidává jeden obdelníček za druhým, dokud ilustrace nebyla hotová.
Zpravidla pokud je v PDF text, lze i jako text vybrat a zkopírovat do schránky. Je-li v PDF obrázek, můeš vybrat jen výřez jako obrázek. AlespoŇ takto to funguje v Acrobat readeru.
A převod obrázku do PDF samozřejmě jde a mnoha různými cestami. Poměrně standardní je přímý export z většiny textových a některých grafických editorů. Vzhledem k požadavku tazatelky bych asi doporučil tu virtuální tiskárnu. Já kdysi byl spokojen s FinePrint PDF factory – dovolí pozdržet výrobu finálního PDF dokud nebudou „vytištěny“ všechny požadované dokumenty, následně kontrolu a úpravu dokumentu (změna pořadí stránek, vypuštění či přidání dalších) a nakonec vytvoření PDF souboru… Zkrátka jako byste si z mnoha programů mohli vytisknou výstupy na tiskárně a pak je libovolně seřadit a klidně i nechat svázat do skutečné knihy, tak můžete vytisknou výstupy do FinePrint, libovolně popřeházat a nechat vygenerovat PDF které bude odpovídat té svázané knize.
FinePrint v neplacené verzi tuším přidával reklamu na sebe
(Virtuálních tiskáren existuje víc, já měl dobrou zkušenost s tímto)
Jo a ještě: Pokud budete tisknout text z textového editoru, v PDF (pokud nezměníte nastavení) zůstane stále jako text, což znamená že z PDF je můžete zas označit vybrat a nakopírovat třeba pasáž do mailu, nebo PDF dokument prohledávat na výskyt určitého hesla…

setapouch

OCR je software pro rozpoznávání textu. Je možné použít nějaký je zdroj, např. text na papíře nebo v obrázku. Ten se pokusí rozpoznat a převést na text. Výstup je pak možné uložit, obvykle do některých formátů Microsoft Office, nebo exportovat do PDF.

To, co zmiňují ostatní, v tomto případě nepomůže.

cochee

To je pravda, setapouchu, jenže tazatelka nezmiňovala, že by potřebovala z těch textů uložených jako komprimovaný obraz vyextrahovat text, jen chtěla převést .jpeg na .pdf a v tom případě by opravdu ten pdf neobsahoval text, jen jeden velký obrázek, ale z toho, jak byl dotaz položen, usuzuju, že to stačí.