Fyzik

Jak vytvořit klíč ke dveřím?

Dobrý den,

v mém bytě jsou dveře se zámkem (takovým tím starým, kterým se ještě dalo koukat). Nemám k nim ale klíč. Táta mi dal velký svazek klíčů, ale ačkoli jeden šel zastrčit, nešlo s ním otočit. Byt je ze šedesátých let a ty dveře rovněž. Je nějaký způsob, jak k nim získat klíč, nebo musím měnit celou tu vložku?

Děkuju, Víťa

Nejlepší odpověď
brillant

Vyndat zámek a slušné zámečnictví klíč udělá podle zámku.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Každej zoubek na klíči je přesně daný proti zámku. Pokud je třeba o milimetr větší, neotočíš tím. Pokud je menší, nenadzdvihneš stavítko a to neuvolní mechanizmus.
Pokud jde zámek vyndat, zkus jej rozdělat a pak zastrč klíč-dozický a uvidíš o kolik se stavítka zvednou a podle toho upiluj klíč.
Jinak se dá sehnat v zámečnictví, některé klíče mají číslo, např. 11

BANAN93

já bych to promazal a zkusil jestli jde ten klíč ? jinak celej zámek vyměnit

Drap

Rozebráním a postupným dopilováváním vhodného klíče.

isteron

Pokiaľ sa dalo vybrať zámok, tak by som nešpekuľoval s výrobou žiadnezho pakľúča, ale rovno vymeniť zámok s novou FAB vložkou , je to rýchlejšie a istejšie, ako sa babrať so starým zámkom. Samozrejme, že by sa tam dali aj nové dverné štítky s kľučkou.