Jak vytvořit ISO?

Potřeboval bych udělat pár záloh CD a DVD v podobě ISO souborů pro pozdější vypálení. Jak na to?

Nejlepší odpověď
roy_x

Poměrně hodně vypalovacích programů umí dělat ISO soubory. Namátkou vyjmenuju například CDBurnerXP (zdarma), Nero (zdarma není, ale často je jako OEM verze na nových počítačích), NT CD&DVD (stejně jako Neto častý na nových počítačích). Většinou se vytvoření ISO skrývá ve funkci kopírování/zá­lohování CD/DVD, musí se však vybrat „kopírovat na pevný disk“ nebo tak nějak.
Dají se sehnat zdarma i jednoduché programy pro tento účel: například IsoDisk, AnyToISO, ISO Recorder, Flash CD & DVD (umí i vypalovat), CBurner (taky vypaluje).