MacChill

Jak vytvořit ikonku?

Potřebuji poradit jestli jde nějakým způsobem v XP použít obrázek jako ikonku souboru. Když si například ve photoshopu udělám miniaturní obrázek můžu ho použít?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

nakreslíte ji v jakém koliv grafické editoru, který umožňuje uložit obrázek do formátu ikony.

Pokud takový program nemáte tak můžete obrázek uložený v bmp, jpg, gif překovertovat v programech irfanView, XnView

Existují i speciální programy na kreslení ikon. Hledejte na download serverech jako třeba slunecnice.cz, stahuj.cz, studna.cz

Další odpovědi
Hykam

Můžete použít např. program GIFEX. zde je odkaz na stažení http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/pre­vody_a_optima­lizace/gifex/