Kostka0

Jak vytvořit hru na PC?

Nemyslím teď žádnou, kterou si člověk musí koupit, ale třeba hru do mobilu nebo počítače. Jde udělat ale i bez registrace na nějaké stránce, přes kterou se to dělá a bez stažení nějakých programů? Nejsem počítačoví technik, takže nevím, ale ráda bych zkusila udělat přes počítač alespoň film, nebo hru. Poradíte?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Hru s filmovými výjevy lze snadno udělat třeba v PowerPointu. (Tam se dá nastavit automatická sekvence, animace atd. Včetně akcí na různá místa – kliknutí tam a tam, …) Ovšem jinak se jedná převážně o programování, anebo visuální programování. Což bez externích utilit nelze – GCC/G++ pro C/C++, Mono/CIL pro .NET atd. Pro neprogramátora je nejschůdnější visuální programování. Opravdu nic vás nebude stát zkouška visuálního programovacího prostředí českého autora Ing. Němečka – Petr. (Je to malý a zatraceně výkonný prográmek, ve kterém i laik velice snadno udělá 2D/3D hru neskonale výkonnou.)

http://www.sta­huj.centrum.cz/vy­vojove_nastro­je/ostatni/pe­tr

Naprosto bez jakýchkoliv nástrojů nikdo nezkušený nic nevytvoří. Já bych byl schopen psát přímo ve strojovém kódu – ovšem je to dnes absolutně zbytečné. Pročež předem upozorňuji, že pokud nechcete programovat a vytvářet grafiku (Sprity vyžadují kreslit totéž stále dokola, jen na každý snímek trochu jinak – což třeba jen pro chůzi složitější postavičky zabere X hodin! Totiž ona postavička bude chodit X směry, mít X zbraní atp.)
Doplňuji:
arygnoc – odkdy se dorovnává big-endian? (Dorovnává se little-endian – poněvadž tam logicky na pořadí silně záleží – u UNICODE se právě dorovnávat nemusí – proto se tak blbě parsuje.) „to jako v beta ~ ne?“ Nechápu ani trochu… Jukni do 0×7C00 adresy v RAM → tam máš pravděpodobně MBR a tam můžeš začít pracovat…

Další odpovědi
gecco

1. Definuj si, co vlastně chceš…

  • film? – natočit a počítači sestříhat a ozvučit?
  • film? – animovaný na počítači ´nakreslit´?
  • hru? – jakou? – piškvorky a nebo arkádu či MMORPG?

2. Zrekapituluj si, co na počítači umíš…

  • pokud nic, pak nejprve zapátrej, co vlastně neumíš*)
  • nauč (douč) se to, co pro svou tvorbu budeš potřebovat

___
*) podle dotazu mám pocit, že nemáš ani chabou představu o tom, jak ´vznikají´ programy – ale určitě to není tak, že zakroužíš myší nad klávesnicí a zamumláš „abrakadabra“
😉

arygnoc

@matesax:

7400 6F00 2000 6A00 6100 6B00 6F00 2000 7600 E100 7E01 6E00 6500 3F00

;-Q