setapouch

Jak vytvořit dárkový certifikát v LibreOffice nebo online?

Chtěl bych vytvořit vlastní dárkový „poukaz“. Pracuju na linuxu, takže mám k dispozici LibreOffice. Poradíte někdo?
Doplňuji:
No, moje výtvarné schopnosti končí u kolečka, když mám dobrý den, tak ho i dokážu spojit :D

Vím, že v MS Office to šlo, člověk si vybral orámování a všechny ty drobnosti, proto jsem zmínil LibreOffice. A šablony, které nacházím, nejsou moc použitelné.

Nejlepší odpověď
gecco

Předpokládám, že má jít o nějakou grafiku s textem…
😉
V Office Libre je Draw, ale asi bych použil GIMP – je i pro Linux (lze, případně, v konkrétní instalaci zkompilovat) a patří k tomu ´nejlepšímu na trhu´…
Doplňuji:
Dobrovolně se přiznám, že šablony nepoužívám žádné (su ´zdechlý´ hledat tu, která se mi bude líbit)…
😉
Občas vytvářím něco podobného (dárkovému certifikátu) – a prostě si s tím hraju ručně – buďto v Corelu (stařičká lajsens) a nebo (nyní raději) právě v GIMPu.

Jo – nejsem grafik (profesionál) a pokud už něco tvořím, mám (udělám si) na to čas.
😉

Další odpovědi
ivzez

Máte-li zkušenosti s MsOffice, využijte je iv LibreOffice.

Můžete si zdarma stáhnout šablony z webu Microsoftu
a uložit do adresáře se šablonami pro LibreOffice.

Pokud by LibreOffice nenabídla šablony automaticky,
tak nastavit asociaci s dokumenty/ša­blonami MsOffice.

Nebo na vybranou šablonu kliknout pravým tlačítkem myši ►
otevřít v programu ► vybrat program ►
a proklikat se k programu, v němž chcetwe šablonu použít
(zaškrtnete-li okénko před „tento program použít vždy“,
nastavíte zároveň i asociaci.
Doplňuji:
Další možnost je použít grafický program
(používám PhotoFiltre), vytvořit vhodnou
grafiku a vepsat text …

OSJJ

Zdravíčko, zkusil bych grafické editory, které jsou online a sice Canvu, Vista Create, případně přímo na dárkový poukaz můžeš použít tento grafický editor: https://www.gra­fikos.cz/grafic­ky-editor/

Jednoduše vybereš šablonu, edituješ text, obrázky atd. a odešleš na mail.

Nebo tady si můžeš některý šablony otevřít ve Wordu online: https://www.gra­fikos.cz/darko­vy-poukaz-vzor-ke-stazeni-zdarma/

setapouch

Zatím jsem použil šablonu pro Impress http://templa­tes.services.o­penoffice.org/en/tem­plate/bright-circles , ale ideální to není.

gecco

Zkus VP oslovit Ivzez – ta, pokud vím, OL používá.
Omlouvám se, ale více – pokud jde o OL, neporadím.
😉

setapouch

V pohodě, díky za tipy.
Jde mi jen o to, abych jako dárek nedal peníze, tak k tomu chci udělat „poukaz“ na konkrétní věc, ale podle vkusu obdarované.

gecco

Jo jo – taky, kdyžuž něco takového dělám, mám podobné pohnutky.
😉
Jen ještě jedna rada – vytiskni to na barevné laserovce (a nebo si vyhrej s 3D tiskem – to by ji mohlo překvapit), inkoustový tisk je háklivý a jeho zalaminování (fakt) nevypadá dobře…
😉

setapouch

Pane jo, až takhle jsem to teda nedomýšlel :)