Athootita

Jak vytvořit čtverečkovou síť 0,6 × 0,6 cm?

Dobrý večer,

potřeboval bych si na počítači vytvořit a následně vytisknout čtverečkovou síť – něco jako papír z čverečkovaného sešitu, ale s rozměry jednoho čtverce 0,6 × 0,6 cm. Nemáte někdo tip, jak toho dosáhnout? Děkuji

Nejlepší odpověď
cochee

Možná to půjde snadno v Microsoft Excelu, stačí prázdný list, je třeba povolit tisk mřížky a pak trochu experimentování s nastavením té mřížky.

Další odpovědi
okqork

V nějakém vektorovém grafickém programu, např. kdejaký Corel, nebo freeware Inkscape. Nebo můžeš zkusit vytvořit spreadsheet třeba v LibreOffice Calcu a udělat si stránku buněk o rozměrech 6×6 mm a orámovat je, exportovat jako PDF. Možností je samosebou více.

Alesh

Jak píše cochee, akorát nevím, proč povolovat tisk mřížky, úplně stačí si ty buňky orámovat dle vlastního uvážení (barva, tloušťka a styl čáry).

cochee

Alesh: pokud mi stačí jednoduchá linka a na barvě a stylu nezáleží, tak je povolení mřížky jednodušší než klikání v nastavení orámování buňek, takže „úplně stačí“ jde za mnou 😉 ale jinak ano, v podstatě rovnocenná možnost.