Jak vytisknout velkou fotku na menší papír?

Máme fotky z vánoc v compu, budeme tisknout. Jenomže ty fotky jsou moooc velké. Když je zmenším (málokdy se trefím :)), tak jsou zase ošklivé. Ale v počítači jsou velké jak plachta. Snad chápete, Děkuji.

Nejlepší odpověď
kenyrts

bez stráty kvality fotky to nepůjde.

Další odpovědi
KOLMIX

No jo, to je těžko radit, když problematika má více rovin (velikost v pix., hustota v dpi, JPEG komprese).

Osobně bych doporučil sehnat si prográmek jako třeba Corel PhotoPaint nebo Photoshop, ve kterých si lze nastavit přímo rozměr konečného obrázku v milimetrech a tisnkout přesně dle zadané velikosti.

Ale měl by to umět i některý z programů, které máte k tiskárně (zejména ty lepší jako HP či CANON takové programy mívají).