ROSSI 10

jak vytáhnout zalomenou měrku oleje u felicie?

Nejlepší odpověď
anonym

Pár šroubku ve vaně a měrka je venku. Sice přijdeš o něco oleje, ale měrka ti nenadělá paseku v motorové části!

Další odpovědi
Lamalam

Taky mě to kdysi potkalo, vana musela dolů.

gecco

Vypustit olej, odšroubovat vanu, vyčistit vanu (u toho vyndáš i úlomek měrky), vyměnit těsnění vany (stojí pár korun), našroubovat vanu…
A pokud má olej už i něco za sebou, vyměň i jej a filtr.
😉

jmhad

záleží jak to myslíš. Jestli se ulomila někde ve vodící trubce a půlka se vytáhla a nebo zda se ulomil kousek a ten spadl do oleje. V tom prvním případě ta trubka se dá z bloku motoru vyndat /je tam nalisována/ a měrka vytáhnout. Problém je málo místa. Pokud se ulomila dolní část měrky, tak buď ono složité sundavání vany a nebo se na ni vykašlat. Co tam může udělat? Nic. Kliku s ojnicemi,které se v oleji pohybují to nepoškodí, k čerpadlu se přes síto nedostane a do mazacích kanálků přes filtr také ne.

ROSSI 10

ona se mi zlomila horní část plastu asi 1cm pod hrdlem.Nešlo to uvolnit jen se s tím dalo točit až do ulomení 🙂

anonym

Použij pean, snad to vytáhneš pře nalévací hrdlo!