annas

Jak vysvětlíte slova, která napsal Friedrich Schiller, německý spisovatel?

„V neštěstí se ukáže moudrost, ve štěstí pokora, v bídě trpělivost, ve smrti bohatství.“

Nejlepší odpověď
Drap

V případě neštěstí je potřeba moudrosti a chladného roztumu, aby to člověk vše zvládl:Opravdu šťastný člověk musí být pokorný sám k sobě, nehonit se za ničím, a být šťastný s tím co má. Chudý, nemajetný člověk musí být trpělivý aby vyžil s tím málem co má. Smrt je spravedlivá, potká nás všechny, a většina lidí až těsně před smrtí, nebo v době umírání si uvědomí, jaké bohatství ztrácí. Nejenom přátele, lásku, rodinu, ale i zravý pohyb, spousty vzúpomínech a mnoho dalších věcí.V té době se zpravidla moc nemyslí na hmotné statky.