Jak vysvětlíte převaděč u radiokomunikace?

Dobrý den,
prosím jak byste jednoduše vysvětlili převaděč, co to je, jeho použití u analogové rádiové sítě? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Převáděč je zařízení schopné současně přijímat signál na určeném kmitočtu a tento v reálném čase znovu vysílat na kmitočtu jiném. Převáděč je používán v místech, kde je potřeba zajistit pokrytí území radiovým signálem jehož zdroj (vysílač) není schopen bez další pomoci na daném území vytvořit dostatečně silný signál pro kvalitní příjem. Převáděč je proto zpravidla umisťován na vyvýšené místo, odkud může dobře přijmout slabý signál zdroje a po zesílení jej znovu vyslat do potřebné lokality.
zdroj:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99ev­%C3%A1d%C4%9B%C4%8D_(ra­diokomunikace)