Zbynas

Jak vysvětlíte zjevení ducha?

Po deseti letech s tím jdu teprv na internet, mezi neznámé lidi. Za tu dobu jsem již osobně potkal mnoho lidí, co se jim stalo něco podobného.

Pracoval jsem v bezpečnostní agentuře jako řidič zásahového vozidla – jezdili jsme na poplachy – alarmy na poště, vykradené domy apod. A jako většinu nočních směn i tuhle jsem spal na Strahově v autě.

Dlouho po půlnoci, někdy k ránu, ale ještě za plné tmy, mě probudila vysílačka, že je poplach na poště ve Stodůlkách. Doba dojezdu byla 15 minut a 5 minut jsem se probouzel, takže mi zbývalo 10 minut dostat se ze Strahova na Stodůlky. Jel jsem Kakulovou na Bucharku okolo Motola. A právě tam, kde dnes je stanice metra, dříve stanice autobusů, se to stalo. Na tacháči jsem měl cca 150 – 160. (jel jsem na majáky).

U tý zastávky se těsně před kapotou auta objevilo něco jako duch, jak to znáte z filmů, holka v dlouhých šatech, bílá a průhledná. Snažil jsem se okamžitě vyhnout, automaticky, podvědomě. Dostal jsem smyk, ale vyrovnal jsem to. Ale fakt jen tak tak, v týhle rychlosti bych byl na kaši. Vidím to i po deseti letech před sebou, jako by se to stalo před minutou. Toho „ducha“ stále vidím …

Přijel jsem na tu poštu, byla vykradená (rozbité sklo, něco vypáčeno uvnitř, blabla… ) Tím zpožděním u Motola jsem se zdržel asi o pět minut. Třeba to bylo schválně.

Jsem ateista, nikdy jsem nevěřil, ale něco jsem viděl a to něco si vybavuji dodnes na 100 %. A poslední dobou zjišťuji, že nejsem sám, komu se kdy něco takového stalo.

Neměl jsem žádnou haldu, nemohla to být mlha náhodně v daných tvarech, byla jasná čistá noc, v okolí nikde nebyl kanál, ze kterého by mohl stoupat kouř (ano, vrátil jsem se tam na to místo, protože jsem si to chtěl reálně vysvětlit)

Zajímá mě váš názor. Nebo mě spíš zajímá, co byste si mysleli vy, kdyby se vám to opravdu stalo. Je těžké něco takového sdílet s někým, kdo to nezažil.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Napadá mě pár vysvětlení. Halucinace. Já vím, ohraná nuda, že? Poškozená vzpomínka, smíchaná s něčím jiným. Optický klam.

Zrovna jste se probudil a okamžitě jste byl ve stresu a spěchu. Lepší podmínky pro podobnou příhodu si nedokážu představit.

Jestli se Vám zjevil přímo před autem ve 150 km/h rychlosti a v noci, pak se divím, že vůbec s jistotou dokážete určit, co to bylo.

Pokud bych byl detektiv, zeptal bych se, co Vás tam zdrželo pět minut? Vydýchával jste to? Šel jste toho ducha hledat? Vyrovnaný smyk Vás zdrží pět sekund, ne pět minut.

Nebo to byl duch, který se Vám rozhodl zjevit na čtvrt vteřiny přímo před kapotou auta. Asi byl nový a ještě nevěděl, že se má zjevovat před nekvalitními zrnícími kamerami.

A na „nejsem sám, komu se něco takového stalo“ pozor, v době internetu (a vlastně i v době „jedna bába povídala“) vždycky najdete někoho, kdo má podobnou zkušenost. S duchy, s mimozemšťany, placatou Zemí i iluminátskými spiknutími. Zvlášť když to úmyslně vyhledáváte, abyste si potvrdil svou zkušenost. Nemůžu Vám zabránit, abyste chodil na nějaká paranormální fóra nebo tak, ale vězte, že je to cesta do pekel.

A nakonec řeknu, že Vás nikdo nesoudí. Divné věci se stávají, za to nemůžete.

Další odpovědi
Klaproth

Už to nehul.

Ganymede

Jsou tu proste lidi (viz vyse), co nikdy neuveri, i kdyby meli pravdu pred ocima. Matrix je dostal. Duchove a astralni nehmotne bytosti jsou stejne skutecne jako vzduch – nevidite ho, ale presto existuje.
Driv se lide smali teorii o atomech a molekulach a dnes?
Hodne lidi tohle zazilo, jen nekteri o tom nemluvi – viz Psychotic, to je duvod. Takze to, co jste videl, bylo skutecne, ale neni se ceho bat :)

led

Čo hovorí váš príbeh, bol ste nedostatočne sústredený na samotné riadenie motorového vozidla pri danej rýchlosti. Svojimi vidinami ste bol potenciálny vinník dopravnej nehody, vy, nie vidina…
V noci nadránom, keď ulice sú prázdné, mesto nadobúda čarovnú moc, aj v rýchlosti 150–160km/h mozog je schopný spracovávať statickú vidinu hororovej scény premietnutú do reálneho prítmia…

„Je těžké něco takového sdílet s někým, kdo to nezažil.“ ťažko povedať, či situácia v mojom príbehu bola skutočnosť, alebo vidina:
…išla som autom počas snehovej fujavice, zrazu, pri nemocnici, auto predo mnou dostalo „hodiny“… bežné , poviete si, ale…
auto sa krútilo ako ručička na stopkách v absolutnom tichu v priestore bez hraníc. Aj sneženie, akoby zamrzlo, jediný pohyb bol kolotoč auta predo mnou.
Zastavila som. Načo? veď predo mnou nič nie je, cesta je prázdna… bola to vidina, alebo skutočnosť?

Vysvetlenie.
Ako v správnom príbehu vysvetlenie nájdete…
pozrite do diskusie…

hapiky

Existuje ještě mnoho věcí, kterým lidstvo nerozumí, možná ani nemůže rozumět při současným lidským chápáním či pohledem na okolní svět a vesmír. Zázraky se dějí, to je nepopiratelný fakt. Logicky jsou lidé, kteří to realisticky hodnotí, skeptici a ti, kterým se nějaký zázrak přihodil. Ti potom v drtivé většině na zázraky věří. Každý zázrak něco důležitého sděluje, varuje či předpovídá. Je na každém, jestli tomu sdělení chce porozumět.

luckykubrt

Můj názor je, že šlo o zjevení démona. Ničemní démoni jsou podle Bible vyhnáni z nebe, ale nemůžou na sebe brát už lidská těla jako to bylo v Noemově době. Oni sužují lidstvo a vydávají se za mrtvé (příklad krále Saula, který se dotazoval spiritistického média, která mu měla přivolat mrtvého proroka Samuela). Možná bylo cílem toho ničemného ducha způsobit vám smrtelnou nehodu… měl jste štěstí, že jste dobrý řidič. 🙂

Smode

V prvé řadě je třeba říci že to co jsi viděl duch s největší pravděpodobnos­tí byl.

A přesně jak píšeš tak je zjevení ducha daleko častější než se ví a zajímavé je že nikdy nezáleží na tom zda je pozorovatel hluboce věřící a nebo ateista. Přečti si třeba knížky „Setkání s tajemnem I a II“ od českého spisovatele Arnošta Vašíčka (myslím že jsou dokonce na netu) a budeš se divit co všechno lidé v Čechách za minulé desítky let zažili a viděli.
Obecný vzorec na to jak spatřit ducha je asi tento: Jdete někam tam, kde za života docházelo k silným výronům negativních emocí (hádky, bití, mučení, vraždy,..) – ve tvém případě dívka kterou nejspíš někdo přejel a moc těžce umírala a opakovaným zjevováním se snaží najít klid (stejný vzorec: jako když je někdo lempl a je naštvanej že mu něco nejde tak to stále opakuje až je v tom mistr a už se cítí dobře, NEBO: jedeš autem a málem způsobíš nehodu ale nic se nestane – máš z toho šok protože pořád myslíš na to co se mohlo stát ale opakovaným myšlením na onu situaci se s ní tím dřív vyrovnáš a už se budeš cítit ok).
Kdežto ve staveních či místech kde žili šťastné a spokojené rodiny po desítky let tutově ducha nikdy nepotkáš. Dokonce se tam můžeš zase naopak cítit lépe než normálně.

led

Vysvetlenie môjho príbehu z odpovede:
Bola to skutočnosť,
ale nie tesne predo mnou, ale atmosferickým javom priblížená situácia na konci ulice, po ktorej som išla, preto to ticho a prázdno okolo…