Jak vysvětlíte citát: "Je lepší shořet, než vyhasnout"?

Miluju citáty Kurta Cobaina, ale kolikrát nedokážu přesně určit, co tím myslel. Jak byste si vyložili tento citát vy? "Je lepší shořet, než vyhasnout"

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Obrazné vyjádření. Když něco shoří, tak je to pryč. zbude třeba jen popel., něco se změnilo., musím začít znova.

Když shoří dům, aby měl člověk možnost kde bydlet, musí začít znova, postavit nový atd.
Obrazně - když člověk "shoří", znamená to, že něco pro někoho skončilo, většinou špatné, takže musí začít znova. Dostává novou sílu, nadchne se pro něco nového.
.
Vyhasnout - vyhasne oheň, buď vydržím v chladu, nechce se mně třeba shánět dřevo, znova oheň rozdělat. apod. Jde o neúspěch, nezvládla jsem udržet oheň.
Přeneseně, něco, co se mně nepodařilo, co jsem nezvládla. Pokud se nepokusím udělat něco víc, budu později litovat, vyčítat si.

Závěr: Vždy je lepší něco po nespěchu zkusit (tedy po "vyhoření" ), než nedělat nic, bát se, že to špatně dopadne, že neuspěji, bojím se prohry apod. (takže vyhasnu). Vyčítat si - "kdyby" jsou chyby.

Další odpovědi:

Zlatý

Je lepší hořet,než jen čoudit.
Žít naplno,byť to pro každého může znamenat něco jiného.
Je ale zřejmě fakt,že ten kdo hoří jasným plamenem, dohoří asi dřív,než ten,který se zmůže jen na kouř.

Bronzový

No když shoříš, tak si svět bude pamatovat ten plamen ale když vyhasneš, tak si toho nikdo nevšimne, protože bude díky mnoha svícím furt světla dost.

Bronzový

Že radši umře, než aby zklamal? nevim... nenapadá mě to správný slovo.

Když se Kurt zastřelil bylo mi tolik co jemu a dost jsem je poslouchal. Nebyl jsem žádnej svatoušek. Bude mi pade a už dost vyhasínám - práce peníze, práce peníze
To on nechtěl chtěl pořád hořet za každou cenu a takových bylo víc např Hendrix.
OK???

Zlatý

autor tím chtěl zřejmě říct, že život bez jiskry už vlastně ani není život, ale spíše takový funus :o

Bronzový

Tenhle citát bych si vysvětlil asi takto: Lepší je žít naplno (byť třeba krátkou chvíli) - jít do věci se zápalem - dát tomu všechno než žít jak žijící mrtvola třeba 90 let (spát, pracovat, platit složenky - spát, pracovat, platit složenky).

Zlatý

Pravděpodobně tento citát souvisí s jeho těžkou závislostí na heroinu a sebevraždou v tomto stavu.

Bronzový

Myslel tím že je lepší se zabít (shořet) než se dál pomalu utápět v depresích (vyhasínat až do konce).

Vím jen, že je to úryvek z písně Neila Younga- Hey hey, my my (into the black), ale bohužel také nevím co tím myslel :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 574
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.