Jak vysvetlit u ocniho

ze bryle na cteni,ktere mam pul roku,mi uz nesedi nebot pri delsim cteni me zacnou svedit oci a potom bolet vcetne hlavy.Ale doktor tvrdi,ze je to v poradku,ze si musim na novejsi tyto bryle zvyknout,jsou o 1 dioptri proti starsim vice.Diky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

U očního nic nevysvětlujte. Podstatné je jak se v brýlých cítíte a jak vidíte. Všeobecně je známo, že očaři předepisují brýle podle věku a ne podle toho jak vidíte. Nenechat si nacpat zbytečně dioptrie. Oko si zvykne a do roka je to zase málo. Tyto zkušenost má i moje žena.

Osobně mně také pálily oči a nic nepomáhalo.
Žádný Visine ani Refresch. Potom mi jedna známá magistra poradila Tears Again. Aplikuje se jeden střik na víčko zavřeného oka. Okamžitá úleva a po roce aplikací již dávám jenom příležitostně.
Pravidelně užívám extrakt z borůvek ( Strix - funguje a vychází nejlevněji) a betakaroten s luteinem. S očima mám nyní pokoj a nemění se. Teď přes zimu i 10 hod u počítače !!
Což než jsem začal používat Tears Again nešlo. 64 let a čtu bez brýlí !!! I když tam asi 0.5 D mám. Pokud bych nosil brýle jsem již někde na 2D a podle věku by mi očař nacpal 3 D.

Další odpovědi:

Stříbrný

Tak jak to popisujete tady ,tak to řekněte lékaři a trvejte na tom,že Vám brýle nevyhovujou.

Zkus jiného dr.Pro svůj klid.
Když jsem byl ve válce (na vojně),tak mě napsala ta felčarka(po vyšetření)neuvěřitelných 5 dioptrií,viděl jsem,jak ve vedlejší vesnici létají včely,ale po půl minutě pálení očí atd.
Já vlastně vyfasoval dalekohled.
V civilu 0,5 dioptrie.Docela rozdíl.Takže...?

Zlatý

V pořádku to asi ILIINES nebude když vás svědí oči a bolí hlava ILIINES skusila bych se nezávazně zeptat u jiného očního lékaře zda ten váš měl pravdu pokud ne tak bych mu řekla zdělení co jste slyšela od druhého lékaře.

Zlatý

Já bych mu to řekl hezky z očí do očí :)

Nenechte se odbýt. Nejlepší je dojít za jiným lékařem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.