Jak vysvetlit u ocniho

ze bryle na cteni,ktere mam pul roku,mi uz nesedi nebot pri delsim cteni me zacnou svedit oci a potom bolet vcetne hlavy.Ale doktor tvrdi,ze je to v poradku,ze si musim na novejsi tyto bryle zvyknout,jsou o 1 dioptri proti starsim vice.Diky

Nejlepší odpověď
mosoj

U očního nic nevysvětlujte. Podstatné je jak se v brýlých cítíte a jak vidíte. Všeobecně je známo, že očaři předepisují brýle podle věku a ne podle toho jak vidíte. Nenechat si nacpat zbytečně dioptrie. Oko si zvykne a do roka je to zase málo. Tyto zkušenost má i moje žena.

Osobně mně také pálily oči a nic nepomáhalo.
Žádný Visine ani Refresch. Potom mi jedna známá magistra poradila Tears Again. Aplikuje se jeden střik na víčko zavřeného oka. Okamžitá úleva a po roce aplikací již dávám jenom příležitostně.
Pravidelně užívám extrakt z borůvek ( Strix – funguje a vychází nejlevněji) a betakaroten s luteinem. S očima mám nyní pokoj a nemění se. Teď přes zimu i 10 hod u počítače !!
Což než jsem začal používat Tears Again nešlo. 64 let a čtu bez brýlí !!! I když tam asi 0.5 D mám. Pokud bych nosil brýle jsem již někde na 2D a podle věku by mi očař nacpal 3 D.

Další odpovědi
Michal

Tak jak to popisujete tady ,tak to řekněte lékaři a trvejte na tom,že Vám brýle nevyhovujou.

anonym

Zkus jiného dr.Pro svůj klid.
Když jsem byl ve válce (na vojně),tak mě napsala ta felčarka(po vyšetření)neu­věřitelných 5 dioptrií,viděl jsem,jak ve vedlejší vesnici létají včely,ale po půl minutě pálení očí atd.
Já vlastně vyfasoval dalekohled.
V civilu 0,5 dioptrie.Docela rozdíl.Takže…?

panenka

V pořádku to asi ILIINES nebude když vás svědí oči a bolí hlava ILIINES skusila bych se nezávazně zeptat u jiného očního lékaře zda ten váš měl pravdu pokud ne tak bych mu řekla zdělení co jste slyšela od druhého lékaře.

Miroslavst

Já bych mu to řekl hezky z očí do očí :)

Jituna

Nenechte se odbýt. Nejlepší je dojít za jiným lékařem.