Avatar uživatele
Matek3

Jak vysvětlit někomu, že brigády jsou od 15 let??

máma má přítele a ten přítel mě nutí, abych chodil o prázdninách na brigády. Já jsem mu řekl, že bych rád šel, ale je mi 13 a podle zákona nemůžu a od tý doby mě pomlouvá a říká, že až budu dospělý, tak budu hrabat jídlo z popelnic a bude ze mě bezdomovec, ale já bezdomovcem nechci být, budu se snažit chodit do práce, až budu starší, ale letošní prázdniny si chci užit s kamaradama a ne ještě chodit do práce … Vubec mě nepodporují a mě to hrozne trápí … Mamka by to pochopila, ale má ho tak ráda, že s nim souhlasí.

PS: prý do tý práce chodi jeho syn kterýmu je 16, a ještě jeden kluk, kterýmu je 14, a chodí tam 2 měsíce, pracují cely den a nemůžou domů a vydělávají přes 20 000 Kč… ale já mu to nevěřím, protože vím, že mi lže .

Prosím poraďte mi, zatím do té práce nechodím.

€ – to určitě nepůjde kdyz mu úkažu něco co je na internetu bude si myslet, ze jsem to napsal já i kdyby to byl nejaky oficiální web ..
Potřeboval bych aby mu to řekl nekdo jako policie nebo tak a děkuji ze jste mi odpověděli

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3162 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Tvoje máma by si měla najít jiného přítele,a to takového,který tě bude brát jako člověka a ne jako otroka.Tvoje máma by měla více upřednostňovat tebe a ne ve všem souhlasit s přítelem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Není silnějšího argumentu než najít příslušný zákon v Zákoníku práce. Myslím, že je dostupný i online – viz zdroj.

K doplnění: v tom případě si ten zákoník půjčte z knihovny…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Löwe

Ukaž mu toto:

"Přivýdělek až po skončení povinné školní docházky

Zákoník práce neobsahuje definici pojmu studenta. Způsobilost fyzické osoby jako zaměstnance mít v pracovněprávních vztazích práva a povinnosti, jakož i způsobilost vlastními právními úkony nabývat těchto práv a brát na sebe tyto povinnosti, tedy uzavřít pracovněprávní vztah, (ať už pracovní poměr nebo v případě studentských brigád spíše dohodu o práci konané mimo pracovní poměr, tedy dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce), vzniká podle zákoníku práce dnem, kdy fyzická osoba dosáhne 15 let věku; zaměstnavatel však s ní nesmí sjednat jako den nástupu do práce den, který by předcházel dni, kdy tato fyzická osoba ukončí povinnou školní docházku.
"

No a neboj se, pokud se budeš dobře učit a nebo budeš dostatečně zručným na ruční práce, vybírat popelnice ROZHODNĚ nebudeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

K Doplnění: Řekni mu, ať si přečtě zákoník práce – z jeho autorství tě snad podezírat nebude, ne??
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Doplním jen zde uvedené pravdy.
Když někdo nechce, nepřesvědčí ho vůbec nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Human

ani web napr. zakonyprolidi.cz by ho nepresvedcil?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

máte okrem mamy aj babku, dedka, krstných rodičov......inú rodinu? oni vedia, aký je mamin priateľ? nebolo by lepšie, keby ste boli u nich?

v 13 v žiadnom prípade nesmiete pracovať inak než s domácimi prácami!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek