JayDee446

Jak vysvětlit laikovi

Jak byste vysvětlili co nejkratším způsobem naprostému laikovi v oblastech pokročilé fyziky co je to neutrino? (pro nechápavé – já to vím, jen to potřebuji vysvětlit co nejkratším způsobem)
Doplňuji:
to standa: Já to vím a potřebuju to vysvětlit někomu jinému.

Nejlepší odpověď
standa

Od Nechápavého to JayDee446:
asi jsem fakt nechápavý, protože nějak nerozumím tvé argumentaci, že „to sice víš, ale potřebuješ to vysvětlit co nejkratším způsobem“. Tak buď to víš a potom to MUSÍŠ umět vysvětlit jakýmkoli způsobem a nebo to nevíš 🙂

Další odpovědi
Bonifác

Neutrino je elementární (základní) částice, která vzniká při jaderné reakci. Známe ji od roku 1931. Název Neutrino pochází z italštiny a znamená malý a neutrální. Nemá žádný náboj a v poslední době experimenty ukázaly, že hmotnost nějakou má. Neutrina jsou velmi malá a proto dokáží procházet normální hmotou (třeba celou Zemí).

kenyrts

Neutrina byla vytvořena v miliardách a miliardách nukleárních reaktorů niter hvězd. Kromě nepatrné hmoty, nemají žádný elektrický náboj a proto se s okolní hmotou ovlivňují jen velmi málo, pokud vůbec a bez problémů také prochází skrz většinu materiálů.

panenka

NEUTRINO-je elektricky nenabitá elementární částice patřící mezi leptony