quentos

Jak vysvětlit kamarádovi, že jeho nemoc byla varováním?

Kamarád se léčil bezmála tři čtvrti roku se štítnou žlázou. Něco jsem si o tom přečetl – zejména knihu dr. Petra Novotného (nezaměňovat s oním bavičem) „Proč jsme nemocní“ o psychosomatických příčinách nemocí. K nemocem štítné žlázy píše v kostce zhruba tolik, že postihuje lidi, kteří mají sklon hromadit, „křečkovat“. Až jsem se musel divit, jak to sedí, neboť řečený kamarád je vášnivým sběratelem všech možných hovadin. Mám obavu, aby se vzhledem k tomuto nemoc nevrátila, nedejbože třeba v silnější míře. Jenže jak to sdělit, abych neurazil?

Nejlepší odpověď
anonym

Pujcte mu tu knihu a reknete mu , ze v tohle verite vy. Ja tomu take verim a vim o cem ta kniha je. Na druhou stranu ale chapu ty , kteri nas maji za blazny. Je to take urcita forma viry a tu nemuzeme nikomu vnutit ani za cenu , ze by mu to melo zachranit zivot. Pomuze to stejne cloveku jen , kdyz on v to sam bude verit a bude ochoten pripustit v cem dela chybu. -iv-

Další odpovědi
dědapetr

Co tak mu dát přečíst nějakou publikaci zaměřenou na jeho problém a pa si sním promluvit.

arygnoc

tu knihu mu nepůjčujte.
darujte mu ji, za to vám snad stojí.

Andělé

Já mám také pár takových knih. Zrovna do jedné,jsem se dnes dívala. Je to bestseller,jmenuje se -„Miluj svůj život“ od Louise L.Hay. Autorka preferuje pozitivní myšlení,které může uzdravit tělo. Popisuje nemoci,jejich příčiny a jak je pozitivním myšlením uzdravit. Sama se do ní dívám,když máme zdravot.problémy a musím říct,že to neuvěřitelně sedí.
Říká se,že tyto věci začne člověk vnímat tehdy,když se sám otevírá a je na to připraven. Já nikdy nikomu nic nevnucuju,mám jak přátelé,kteří tomu věří,tak i ti,co nevěří. Ale také jsem knihu nabídla k přečtení a pak už to bylo jen na nich.
Zkuste mu jí půjčit také,ale když ho kniha neosloví,nechte to být. Může o tom aspon přemýšlet…:-)

Vždy je lepší se snažit někomu pomoci,než být lhostejný.To ubliží nejvíc…:-)

barnajka

Pokud už nějaká ta snaha o osvětu proběhla a kamarád reagoval negativně, moc se ti toho poradit nedá. Dokud on sám nebude chtít poslouchat a věřit, ty nic nezmůžeš.
Určitě bych ale neházela flintu do žita – jestli ty té knížce věříš, zkus to ještě jednou a řiď se radou -iv-. Normálně za kamarádem běž, polož mu knížku na stůl a bez zbytečných plků řekni: „Můžeš tomu věřit, ale taky nemusíš. Je to tvá věc. Aspoň si to ale přečti a nezavrhuj to předem“.

Třeba kamarád bude nakonec sám překvapený, jak moc se v tom pozná. A úplně ideální by bylo, kdyby v knížce „našel“ i další lidi, co zná. Chtě-nechtě by musel uznat, že na tom něco je.
Držím palce! :)

hornik.

Já bych ty knihy nějak moc nesbíral..

venkovan

Především bych tomu „křečkování“ moc nedával velkou váhu. Jsou nemocní se štítnou žlázou a nemají takové sklony.
Ale když už, tak bych mu to naservíroval rovnou a menší nadsázkou.

flinta

Já jsem zas někde četla, že štítná žláza nemá ráda velké cíle. Usilování o něco, čeho nemůžeme dosáhnout. Nebýt prostě na sebe náročný. Jinak nedávno mi kamarádka půjčila knihu od L.Hay „Miluj svůj život“ a musela jsem si jí koupit. Úžasná kniha.

quentos

hornik: dobrý no … :{))>

hornik.

Já vím, že co člověk, to jiný postoj k hledání nejrůznějších vztahů a souvislostí. Myslím že jsem tímto už prošel, kdy jsem sledoval takové náhody povaha/nemoci, je to složitý. Napsal jsem to bezmyšlenkovitě hbitě. Teď to trochu doplním jestli můžu. Když píšeš kamarád tak by ses nemusel ostýchat vrhnout svůj náhled a získaný pohled kamarádovi. Normálně mu to řekni a půjč mu tu knihu. Proč: Každý z nás má otázky a většina z nás bude vděčna za to malé uspokojení otázek. Takže i za slova knihy. I když každá kniha která je určena víc k prodeji než k užitku, se může stát nástrojem k objevení rozšíření horizontu vědomostí, křišťálovou gulou, vzdělávací kúrou.
Záleží na každém, zda-li se neostýchá mluvit o svých nemocech, potížích, popsat je a chlubit se jimi. Já jsem prodělal hydrokélu/operace. Možná by to v knize mohlo být čím to je. Ale titul knihy „Proč jsme nemocní“ právě láká zjistit co v ní je a koupit ji. Možná je v ní taky napsáno že i kdyby některý poctivý pacient, co je nemocný od rána do večera, nebo celý život zjistil z knihy důvod proč je nemocný, nezměnil by se. Kuřáci denně čtou Kouření může zabíjet. Tlouštíci také nemění svoji povahu. A co kamarádovi udělat jodovou bombu? Potřebuješ k tomu jemnou vodku a nezralé ořechy. Teď už zrají takže vzít slupky. Naložit nezralé vlašské ořechy do vodky tak na týden 10 dní, to stačí, pak přelít přes síto, užívá se malá štamprle denně než se to vypije. Tak se zatím měj dobře a čau.

http://www.pdfqu­een.com/country/Czech%2­0Republic/index­.html

http://www.pdfqu­een.com/html/d3­d3LmFjaGMuY3ov­ZmlsZXMvdXBsb2FkZWQvVXNl­ckZpbGVzLzI2Njhyb3pob3Zv­cl9zX3IuZmxvb2tlbS5wZ­GY=

quentos

dík :{)> něco na tom bude…