Jak vysvětlit dítěti slovo „nuda“?

Nejlepší odpověď
panenka

ZÁLEŽÍ NA TOM KOLIK TOMU DÍTĚTI JE LET POKUD JE NĚJAKÝ UŽ ŠKOLÁK TAK MU SKUS VYSVĚTLIT ŽE SLOVO NUDA JE KDYŽ ZROVNA ČLOVĚKA NENAPADÁ CO DĚLAT,NEBO NAPŘÍKLAD JAK SI HRÁT A TAK SE MUSÍ KOUKAT TŘEBA ZROVNA NA TELEVIZI NEBO HRAJE NA POČÍTAČI HRY TOHLE JE NUDA nebo taky když člověka zrovna nic nebaví dělat a jen tak sedí a nic nedělá a kouká

Další odpovědi
standa

Pokud se vaše dítě doopravdy nudí, tak bych se na vašem místě (předpokládám, že jste rodič zmiňovaného dítka) spíše zamyslel nad tím, jak si zorganizovat SVŮJ čas, aby Vám zbylo více prostoru nikoli pro vysvětlování takovýchto prázdných pojmů, ale hlavně proto, abyste s dítětem strávil maximum svého času…, uvidíte, že pak nebude vůbec nutné ptát se, jak tento pojem dítěti vysvětlovat.

Neberte si to moje moralizování osobně 🙂 to mě jen tak napadlo jako lepší odpověď než popisovat co je to vlastně nuda.

Nuk nuk

Nuda je, když člověk neví, co má dělat a nic ho nebaví.

LD75

K tomu aby se vaše nenudilo ,by bylo zapotřebí aby mělo tak 4 rodiče…,ale na druhou stranu musim říct,že mý tři děti nudu neznaj :) …mimoto souhlasim se Standou..