Calimë

Jak vysvětlit dědečkovi tyto pojmy?

Nějaké lehké vysvětlení těchto (:) pojmů a rozdíly mezi nimy, lehké, stručné, příp. s obrázky, něco, co pochopí starší člověk přes 70:
Domovská stránka (internet)
Internetový prohlížeč
Webová stránka

Složka X Soubor
Doplňuji:
No, on spíše dědeček nechápe (nebo to z jeho činění vyplývá), že internet je něco jiného než webová stránka nebo v našem případě Google, také to, že internet není Google Chrome ale něco… em, prostě nevímjaktopopsat.
Ale dík ;)

Nejlepší odpověď
Bedy

Domovská stránka – ideální je říct, že je to úvodní stránka – dej mu tam třeba Seznam, tam najde vše. Takže pak domovská stránka = Seznam.

Internetový prohlížeč je program, přes který si může číst internet. Bez něj by to nešlo. Zase – řekni mu, že je to ten Internet Explorer, to éčko – hlavně se koukni, jestli má aktuální verzi.

Webová stránka – to je prostě stránka kterou když si naklape tak se mu zobrazí. Akorát že ta stránka se nějak jmenuje, že nemá číslené označení jako teletext nebo noviny.

Složka je takový šanon, kam si může ukládat jednotlivý papíry – soubory.
Soubor = papír, ve kterém je něco napsané.

Jinak doporučím kurzy práce na PC pro seniory.
Doplňuji:
Internet je jedno velké mraveniště. Jednotlivé internetové stránky jsou mravenci, které v tom mraveništi žijí.

Google skrz své programy a služby sleduje aktivitu svých uživatelů, doporučím spíš jiný prohlížeč (třeba ten Internet Explorer nebo Operu) a jinou domovskou stránku (třeba ten Seznam.cz nebo Bing.cz – ten má třeba hezký pozadí).

Další odpovědi
Děda Louda

Nemělo by to být spíš naopak? Generace tvých dědečků to všechno vymyslela a zavedla.

led

zjednodušené prirovnania
1 – internetový prehliadač → encyklopédia, slovník, pomocou ktorých si môže vyhľadať informáciu
2 – domovská stránka → to kam sa najradšej vracia, môže to byť domov, titul obľúbenej knihy, najčastejšie navštevovaná strana v encyklopédii
3 – webová stránka → jednotlivé knihy v knižnici
4 – internet → knižnica, pracovný stôl
5 – složka → knižnica, polica v knižnici
6 – soubor → jednotlivá kniha na polici (v složke)
Počítač – byt-domov, kde bývate má niekoľko hlavných zložiek – izieb. V jednej z hlavných zložiek môžte mať niekoľko menších složiek – skríň, kde na ďalších vnorených zložkách – policiach, šuplíkoch máte uložené jednotlivé súbory . knihy, prádlo a podobne
Potom pomocou týchto prirovnaní už ho môžte pritiahnúť aj k zložitejším výrazom
Doplňuji:
tieto prorovnania pre človeka neznalého výpočtovej techniky či úplného technického laika,
ano, dámy a páni, aj taký človek jestvuje,
teda, aby som neklamala, nielen tieto, dokázali dostať k počítaču a „stvoriť“ internetového nadšenca aj človeka so siedmymi desaťročiami na chrbte.