Jak vystěhovat přítelkyni z bytu, který jsem měl v OV ještě před tím, než jsem ji povolil přihlášení k trvalému pobytu?

Mám byt v OV. Časem jsem si do něj přihlásil svou partnerku. Ta ho však svévolně opustila, včetně dvou nezletilých dětí. Na chod domácnosti nepříspívá a zdržuje se neznámo kde. Mohu ji odhlásit na evidenci obyvatel?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ano. Podáš písemný návrh na zrušení trvalého bydlení a ona je obeslaná. Samozřejmě na adresu trvalého bydliště. Když to nepřevezme, tak 30 dní musí být vyvěšeno na úřední desce. Pak je trvalé bydliště zrušeno a ona přihlášena na MěÚ. Uvedeš, že se dlouhodobě nezdržuje na adrese trvalého bydliště.

Další odpovědi:

Stříbrný

Trošku dopním -Mapel-. Dojdeš na Obecní úřad a požádáš o zrušení trvalého bydliště pro přítelkyni. Musíš písemně uvést, že již u tebe nemá žádné své osobní věci. Jestli tam ještě nějaké má, odstěhuj je do sklepa a řekni, že si je může kdykoliv vyzvednout. Když uvedeš, že ti není známo, kde se přítelkyně nyní zdržuje, nemají ji kam obeslat. Čili výzvu od Obecního úřadu vyvěsí pouze na svou vývěsku. Po 30-ti dnech se opět dostavíš na Obecní úřad, oni jí zruší trvalé bydliště a přehlásí jí adresu na Obecní úřad.

Diskuze k otázce

Babušina

Moc děkuji za odpověď, je to tak, jak jsem si myslela. Hned to kamarádovi oznámím. Ještě jednou díky!!! :-D

Stříbrný

Dochy

Neznám situaci, ale jak píše Pusinka "uvést, že tam nemá žádné osobní věci"....
Tady vidím zádrhel, pokud tam nechala své děti.... Asi to bude složitější...

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.