Avatar uživatele
Babušina

Jak vystěhovat přítelkyni z bytu, který jsem měl v OV ještě před tím, než jsem ji povolil přihlášení k trvalému pobytu?

Mám byt v OV. Časem jsem si do něj přihlásil svou partnerku. Ta ho však svévolně opustila, včetně dvou nezletilých dětí. Na chod domácnosti nepříspívá a zdržuje se neznámo kde. Mohu ji odhlásit na evidenci obyvatel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Beer4Real před 3727 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mapel

Ano. Podáš písemný návrh na zrušení trvalého bydlení a ona je obeslaná. Samozřejmě na adresu trvalého bydliště. Když to nepřevezme, tak 30 dní musí být vyvěšeno na úřední desce. Pak je trvalé bydliště zrušeno a ona přihlášena na MěÚ. Uvedeš, že se dlouhodobě nezdržuje na adrese trvalého bydliště.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Trošku dopním -Mapel-. Dojdeš na Obecní úřad a požádáš o zrušení trvalého bydliště pro přítelkyni. Musíš písemně uvést, že již u tebe nemá žádné své osobní věci. Jestli tam ještě nějaké má, odstěhuj je do sklepa a řekni, že si je může kdykoliv vyzvednout. Když uvedeš, že ti není známo, kde se přítelkyně nyní zdržuje, nemají ji kam obeslat. Čili výzvu od Obecního úřadu vyvěsí pouze na svou vývěsku. Po 30-ti dnech se opět dostavíš na Obecní úřad, oni jí zruší trvalé bydliště a přehlásí jí adresu na Obecní úřad.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Babušina

Moc děkuji za odpověď, je to tak, jak jsem si myslela. Hned to kamarádovi oznámím. Ještě jednou díky!!! 😁

před 3726 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Neznám situaci, ale jak píše Pusinka „uvést, že tam nemá žádné osobní věci“…
Tady vidím zádrhel, pokud tam nechala své děti… Asi to bude složitější…

před 3726 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek