Babušina

Jak vystěhovat přítelkyni z bytu, který jsem měl v OV ještě před tím, než jsem ji povolil přihlášení k trvalému pobytu?

Mám byt v OV. Časem jsem si do něj přihlásil svou partnerku. Ta ho však svévolně opustila, včetně dvou nezletilých dětí. Na chod domácnosti nepříspívá a zdržuje se neznámo kde. Mohu ji odhlásit na evidenci obyvatel?

Nejlepší odpověď
Mapel

Ano. Podáš písemný návrh na zrušení trvalého bydlení a ona je obeslaná. Samozřejmě na adresu trvalého bydliště. Když to nepřevezme, tak 30 dní musí být vyvěšeno na úřední desce. Pak je trvalé bydliště zrušeno a ona přihlášena na MěÚ. Uvedeš, že se dlouhodobě nezdržuje na adrese trvalého bydliště.

Další odpovědi
pusinka50

Trošku dopním -Mapel-. Dojdeš na Obecní úřad a požádáš o zrušení trvalého bydliště pro přítelkyni. Musíš písemně uvést, že již u tebe nemá žádné své osobní věci. Jestli tam ještě nějaké má, odstěhuj je do sklepa a řekni, že si je může kdykoliv vyzvednout. Když uvedeš, že ti není známo, kde se přítelkyně nyní zdržuje, nemají ji kam obeslat. Čili výzvu od Obecního úřadu vyvěsí pouze na svou vývěsku. Po 30-ti dnech se opět dostavíš na Obecní úřad, oni jí zruší trvalé bydliště a přehlásí jí adresu na Obecní úřad.

Babušina

Moc děkuji za odpověď, je to tak, jak jsem si myslela. Hned to kamarádovi oznámím. Ještě jednou díky!!! 😁

Dochy

Neznám situaci, ale jak píše Pusinka „uvést, že tam nemá žádné osobní věci“…
Tady vidím zádrhel, pokud tam nechala své děti… Asi to bude složitější…