Nozicka

Jak vysoký budu mít invalidní důchod když jsem nikdy nepracovala, jen studovala? Je mi 22 let

Jak vysoký budu mít invalidní důchod 3 stupně, když jsem nikdy nepracovala, jen 7 let studovala střední a vysokou školu (náhradní doba)? Je mi 22 let.

Nejlepší odpověď
zzzzz

To je strašně složitý výpočet, takhle z hlavy.
Důchod má dvě výměry pevnou a procentní
Ta pevná je cca 2.300kč.
Procentní se u vás bude počítat z průměrné mzdy cca25.000, to se zredukuje asi na 15.000 z toho se vypočítá myslím že 45% (nejsem si jistá) to je cca necelých 7.000 plus ty 2.300 z pevné a vyšlo mi úplně od oka asi 9.000kč Takže můj výpočet berte z velkou rezervou .-)))

Na netu na to snad bude kalkulačka 🙂

Další odpovědi
marci1

Zde je odpověď na podobnou otázku studenta : http://poradna­.finance.cz/pen­ze/61409-invalidni-duchod-iii-stupne-bez-prace/