Mousinek

Jak vysokou cenu má lidský život?

existuje nějaké číslo??

Nejlepší odpověď
venkovan

Za bolševika na školení řidičů se prý říkalo okolo 18 Kčs – maso, kosti, kůže, vlasy (ještě neběžely transplantace) a nebo skoro milión Kčs – to byla vyčíslena společenská ztráta člověka průměrného věku (okolo 30 let). Do této ceny byly započteny náklady rodiny na výchovu dítěte, na jeho vzdělání, stejně tak náklady státu od narození po ukončení jeho vzdělání, zapracování a ztrátu společnosti ze smrtí zničených investic (to co by člověk vrátil společnosti do důchodového věku, včetně výchovy svých dětí, péče o své rodiče atd.
Dnešní cena je nějak vypočtena podle nějakých tabulek pojišťoven. Ale ve své podstatě cena života některých lidí se vyčíslit nedá, naopak existují jedinci, kteří pro společnost nemají žádnou cenu

Další odpovědi
anonym

ano je podle jedné pojištovny je hodnota lidského života 250000kč

Elk

Kdyby miliardářovi umíralo dítě, kolik by dal? A Vy?

vecernice

K nezaplacení…

poa.li

Máme jen jeden, takže nekonečnou… Pro nás. Životy ostatních zase pro ně.

MajaIS

Jestli dokážete vyčíslit krev samotného Boha, tak tedy takovou 🙂