Terryle

Jak vysoko létají vosy a podobná havěť?

Zajímalo by mě, jaká je obvyklá „letová hladina“ bodavého hmyzu – vos, sršní, včel. Určitě je mezi vámi někdo, kdo má zkušenosti s bydlením v rodinném domku i s bydlením ve vysokém patře paneláku. Je velký rozdíl v tom, kolik potvor vám naleze do oken? :oD Díky za názory či zkušenosti!

Nejlepší odpověď
beer

Tento hmyz létá při obstarávání potravy jen několik málo metrů nad zemí. Častěji se ale vyskytne tam, kde ta potrava je nejdostupnější. To znamená, že v domku se zahradou bude větší výskyt, než v paneláku na sídlišti. Jinak ale, pokud zůstaneme u paneláku, vletí oknem v přízemí stejně tak jako devátém patře ))

Další odpovědi
anonym

Stačí odkoukat od vlaštovek, v jaké výšce loví svou potravu. Prakticky je výskyt létajícího hmyzu nejčastější do výšky tří až pěti metrů, kde nejsnázeji nachází svůj zdroj obživy (květiny, ovoce). Dolétne i podstatně výše, ale to spíš omylem, když v nižších polohách není nic kloudného k snědku, nebo ze zvědavosti. Hmyz se klidně sveze výtahem, nebo vyletí vzhůru i schodištěm. Klidně si na své cestě odpočine na zdi a potom pokračuje v letu vzhůru. Mravence jsem také zažila v 7. patře paneláku.
Zažila jsem komáry, kteří prolézali klíčovou dírkou ve dveřích z místnosti do místnosti a působili při tom dojmem, že zatraceně dobře vědí, co dělají. Hodně jsem je podezřívala, že tady už nešlo o obyčejné instinkty.

mosoj

Terryle. Byl bych bez obav. Myslím si, že srážka s letadlem nehrozí. Vlastně ano při startu a přistání .
U toho paneláku se ale může u hmyzu projevit horolezecký talent. Každopádně půjde hmyz za světlem a dobrotami.

www

Jen malé doplnění předchozích odpovědí:
Obvykle se zdržují nízko, jak kvůli zdrojům potravy, ale také proto, že nízko nad zemí mívají svá hnízda.
Podle vlaštovek bych to ale nebral, zrovna tento hmyz totiž vlaštovky většinou neloví 😉.

venkovan

S ohledem na fakt, že africké včely „seškrabovali“ ze štítů Alp, tak je otázkou, jak vysoko hmyz vylétne při shánění potravy a jak při dálkovém přeletu.

anonym

Mám v oknech sítě, tak mě to je jedno. Výška domu nemá vliv, možná kdybys bydlel v nejvyšším patře budovy Budrž Chalífa tak se tam nedostane nic.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bur­d%C5%BE_Chal%C3%AD­fa