certisko

Jak vysoko létají rakety? (pyrotechnika)

Na http://www.ta­rra.cz/ jsem si na silvestra koupil rakety a teď přemýšlím kde je odpálit, aby do něčeho nevletěly. Potřeboval bych vědět jak cca vysoko může taková raketa vyletět. Víte to někdo?

Odpovědi
mosoj

Raketa je jeden z nejnespoleh­livějších pyrotechnických výrobků. Nejde ani tak o výšku jako o to, že nikdy nevíš kam poletí. Ona klidně vezme draka do strany. Pokud se to stane ve výšce budiž, ale často se stává že to udělá nízko a do něčeho narazí. Navíc padající stabilizátory ( laťky) jsou dost nebezpečné, hlavně u větších raket. Klidně se ti „zapíchnou“ do hlavy.
Příště jedině kompakt !! Ten letí jenom rovně nahoru.
Doplňuji:
Jinak není raketa jako raketa. 30 – 100 m