jirka F

Jak vysoko dokáže člověk něco vyhodit (přibližně)?

jak vysoko vlastně dokážeme něco vyhodit

Nejlepší odpověď
orwell

Tak tedy přibližně: Vycházím-li z hodin TV co pamatuji, házeli nejlepší z nás krikeťákem (m = 150g) do dálky tak kolem 50m (spíš míň). Jedná se o vrh šikmý a předpokládejme, že je proveden pod úhlem 45°. Použijeme-li vzorec z fyziky pro počáteční rychlost vrhu při známé délce vrhu, dostaneme v = 22,36 m/s. Kinetická energie míčku na začátku vrhu W = 0,5mv2 vychází 37,5J. Pokud by hod směřoval přímo vzhůru stejnou počáteční rychlostí, pak by se tato energie rovnala potenciální energii míčku v max. dosažené výšce, kde v = 0. Tedy W = mgh a z toho h = W/(mg) = 37,5/(0,15*9,81) = cca 25 m. Protože bude velmi obtížné dosáhnout příslušné počáteční rychlosti (nápřah, nebo hod spodem), bude podle mého názoru dosažená výška menší. Odhaduji tak něco mezi 15 a 20 m. Já bych si troufnul vyhodit šutr s výše uvedenou hmotností do výšky tak něco mezi 10 a 15m.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom, kolik má síly a jak je zručný. Já dokáži vyhodit krabičku cigaret asi tak 4 m

Kepler

Není zadáno jak a pomocí čeho. Takže odpovídám: nějaké sondy jsou už daleko za Sluneční soustavou…:-)

iceT

Podle toho kdo a čím háže.
http://www.da­ilymail.co.uk/new­s/article-3338020/Game-Thrones-Hafthor-Bjornsson-breaks-world-record-throwing-33lb-keg-24-FEET-air.html