jak vysoke by byly u OSVC mesicni zalohy na soc. a zdrav. pojisteni pri cistem mesicnim prijmu 20 000,– ?

Nejlepší odpověď
panenka

Záloha na Socialním je 1731 kč
Záloha na Zdravotním je 1670 kč

Další odpovědi
Dealbata

Jde o to, co myslíte pod pojmem čistý příjem. U OSVČ se posuzuje základ daně, neboli rozdíl mezi příjmy a výdaji. To je také částka pro stanovení záloh na SP a ZP. Pokud myslíte tuto částku měsíčně 20.000,– pak pro rok 2011 je záloha na ZP 1.670,– Kč a pro SP 2.920,– Kč