Avatar uživatele
Blecha

Jak vyslovit R?

Dobrý den, mohli by jste mi prosím co nejdetailněji popsat jak vyslovujete R? Pomocná slůvka znám, logoped nepomohl. Prosím co nejvíce lidí, vím že to bude těžké popsat, ale zkuste to prosím. Děkuji :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? manon před 4261 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Zkusím to tedy popsat. Při vyslovení písmena „R“ se mi koutky úst stáhnou trochu dozadu a nahoru jakoby v křeči. Jazyk udělá „mističku, kulatou mušličku“. Zadní boční části jazyka-mističky se opřou o zadní horní stoličky na jejich kousací straně. Vepředu se jazyk pohybuje volně, ikdyž se skoro dotýká předního patra u horních dásní zubů. A rozvibruje se.

Mám opravdu dobré zkušenosti s dětmi při výuce vyslovování „R“. A to za použití slova TRUBKA. Říkej často rychle za sebou slovo „TDUBKA“, pořád dokola to opakuj a rychle za sebou. Děti se téměř okamžitě naučili říkat správně TRUBKA. Držím palce!:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Reuef

skoro opru jazyk o horni patro a pak ho trochu rozvibruju a to uz je ten zvuk toho „R“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DaveR

Ťuknu jazykem na hranu mezi vrchem horních zubů (zezadu) a horního patra.
Opravdu pomáhá říkat „tdáva“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

No to já asi tedy přední částí jazyka (špičkou) do toho patra ťuknu :) Do takové té hrany patra za zuby :) Líp to popsat neumím – celkem komické, jak to tady zkouším :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
beedaa

Syna jsme naučil vyslovovat R rychlím opakováním slova „TDNKA“ a R mu pak vypadlo samo.

před 3020 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek