Pokročilý

Jak vyslovit R?

Dobrý den, mohli by jste mi prosím co nejdetailněji popsat jak vyslovujete R? Pomocná slůvka znám, logoped nepomohl. Prosím co nejvíce lidí, vím že to bude těžké popsat, ale zkuste to prosím. Děkuji :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zkusím to tedy popsat. Při vyslovení písmena "R" se mi koutky úst stáhnou trochu dozadu a nahoru jakoby v křeči. Jazyk udělá "mističku, kulatou mušličku". Zadní boční části jazyka-mističky se opřou o zadní horní stoličky na jejich kousací straně. Vepředu se jazyk pohybuje volně, ikdyž se skoro dotýká předního patra u horních dásní zubů. A rozvibruje se.

Mám opravdu dobré zkušenosti s dětmi při výuce vyslovování "R". A to za použití slova TRUBKA. Říkej často rychle za sebou slovo "TDUBKA", pořád dokola to opakuj a rychle za sebou. Děti se téměř okamžitě naučili říkat správně TRUBKA. Držím palce!:-)

Další odpovědi:

Bronzový

skoro opru jazyk o horni patro a pak ho trochu rozvibruju a to uz je ten zvuk toho "R"

Pokročilý

Ťuknu jazykem na hranu mezi vrchem horních zubů (zezadu) a horního patra.
Opravdu pomáhá říkat "tdáva".

Stříbrný

No to já asi tedy přední částí jazyka (špičkou) do toho patra ťuknu :) Do takové té hrany patra za zuby :) Líp to popsat neumím - celkem komické, jak to tady zkouším :)

Diskuze k otázce

beedaa

Syna jsme naučil vyslovovat R rychlím opakováním slova "TDNKA" a R mu pak vypadlo samo.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.