Lilly

Jak vyrůst?

Je mi 13 let všichni z naší třídy mají 155–160m a já jediná mam 148m jsem hrozně malá chci vyrůst všichni si myslí že sem prvňačka .. prosím poraďte jak vyrůst … díky moc

Nejlepší odpověď
venkovan

S geny moc nenaděláš. 148 cm ve 13 není zas moc málo a navíc někdo se vytáhne třeba okolo 15 let.
Mám pocit, že si děláš zbytečné problémy tak kde nejsou. Víc záleží na osobnosti toho člověka než na výšce.

Další odpovědi
chudst

S tim opravdu nic neudelas. Pokud mas taky male rodice, je pravdepodobne, ze uz moc neporostes.

Ale pockej si dva roky, vsem prestane zalezet na tom, jestli jsi mala nebo ne. Holky i kluci dospejou a nebudou resit vysku, ale tve vlastnosti.

barnajka

Na základku se mnou chodily 2 holky – jedna byla přímo moje spolužačka, ta druhá chodila o pár ročníků níž. Obě měly poruchy růstu – ta má spolužačka byla oproti ostatním menší „jen“ o 2–3 hlavy, ale ta druhá holčina byla opravdu maličkatá. Nikdy jsem ji neměřila :)) , ale myslím, že jestli vůbec měla metr, mohla si vlastně docela fandit. Do školy dojížděla z nedaleké vesničky autobusem a vždycky bylo zvláštní pozorovat, jak šplhá po těch vysokých schodech, a nebo jak se vláčí s aktovkou, která jí sahá prakticky až po zem. Bývalo mi jí i líto, ale čím víc jsem ji pozorovala, tím víc jsem si uvědomila, že ona lítost nepotřebuje. Byla smířená s tím, jaká je – a ostatní ji takovou měli rádi. Byla to milá, veselá holka – tu radost ze života jsi na ní prostě viděla na první pohled. Jasně, že se občas našlo pár blbečků-posměváčků, ale ona je vždycky přešla s nadhledem, protože tihle hlupáci ji mohli být ukradení. Měla svoje kamarády a ti ji brali jako sobě rovnou. Vůbec netuším, co ta holka dneska dělá a kde bydlí, ale vím určitě, že je pořád tak správňácká a že svou výšku absolutně neřeší. Není důvod. Kvalita člověka přece spočívá v úplně jiných hodnotách – a časem na to přijde každý, věř mi :)

Abych se ale vrátila ještě k té druhé holce (mé spolužačce) – ještě když jsme končili základku, byla pořád drobounká. Matně si vzpomínám, že tehdy chodila na nějaký injekce na podporu růstu, ale výsledky se dostavovaly hodně pozvolna. Pak jsem ji snad 10 let neviděla a narazila jsem na ni znovu až loni. Nepoznala bych ji, vážně :) Vůbec bys nevěřila, že tahle mladá sympatická žena měla kdysi problémy s výškou. Pořád je taková jakože drobnější, ale už je to v rámci normálu – tipuju, že 160cm má, a to je úplně normální výška.
Proč to říkám?! Abych ti dala nadějí, že i ty ještě můžeš vyrůst. A taky že určitě vyrosteš!!! Holkám se růst zastavuje až kolem 17–18 let, takže máš ještě času fůůůru! A i kdybys už zůstala na těch svých 148cm, svět se nezboří. Menší vzrůst tě nijak neomezuje v běžným životě, takže jsi na tom milionkrát líp než všichni ti chudáci mentálně postižení, vozíčkáři, epileptici… Tímto se utěšuj vždycky, když na tebe půjdou nějaký hloupý myšlenky :)
Jo, a mimochodem – náš profesor na střední měl jednou hlášku, že je prý statisticky dokázaný, že drobný holky (ženy) stárnou pomaleji – tj. že ve 30 vypadají pořád na 15, v 50 na 20 (25 maximálně) atd atd :)
No, něco na tom možná bude, protože já sama mám 26 let a měřím nějakých 165–166 cm. A lidi mi většinou hádají tak o 5 let míň. Nejvíc mě pobavil jeden kamarád z Facebooku, který mě dlouho znal jen z fotek, ale nikdy se nezajímal o můj věk. Když mi jednou mrkl na profil a zjistil, že mi už pomalu táhne na třicítku, koukal jako péro – prý si myslel, že mi je 18 :DD

Ale nemysli si, i já bych si přála být o kousíček větší, to je jasný… Jenže příroda mě udělala takhle malinkou, tak buď se tím budu trápit (ale stejně to nezměním), a nebo se přijmu taková, jaká jsem. Vybrala jsem si tu druhou možnost :) Já už to se sebou snad nějak vydržím – a rodina a kamarádi mě mají rádi i s těma krátkýma nožičkama, i s mýma špekama, i s velkým zadkem, i s pihatým nosem…
Protože tohle jsem prostě JÁ…

A tamto jsi zase TY – ať jsi jakákoliv.
Ber se tak – a budou tě brát i druzí, uvidíš ;)

Martass

Musíš trávit hodně času v leže :), tělo roste jenom v leže, dokonce i dospelý lidi jsou v průměru ráno, když vztanou z postele, o 1,5 cm vyšší než večer. K tomu náky vitamíny a hodně vápníku. Možná ti to k pár centimetrům pomůže… a nezvedat těžký váhy, ale to se Tě asi jako holky netýká ;) Ale osobně si myslím že 148 ve 13ti není žádný problém, že určitě pár čísel jestě přidáš…