misus

Jak vyrobit zyhradní jezírko? A můžu v něm pěstovat ryby z potaka, a jak se o ně starat?

zahradní jezírko

Nejlepší odpověď
VampGirl

Zahradní jezírka máme na zahradě hned dvě, takže můžu poradit. 🙂 Tvar jezírka se dá udělat dvěma způsoby. Buď si vykopete tvar jaký chcete a použijete rybniční fólii nebo se prodávají tvary už hotové – z plastu. Jestli ale chcete mít v jezírku rybky, musíte mít hloubku jezírka nejméně 80 cm, aby v zimě nepromrzlo až na dno a rybky neuhynuly. Ryby z potoka bych v jezírku chovat nedoporučovala – většinou potřebují k životu čistou, čerstvou a stále tekoucí vodu. Stojatá voda v jezírku je pro ně nevhodná. Pro začátek doporučuji třeba karasy zlaté. Jsou odolní, žijí celkem dlouho, nejsou náchylní k nemocem.
Péče o rybky není příliš náročná. Speciální krmivo koupíte ve zverimexu, (já dokrmuju i žížalama) 🙂. Jezírko by se mělo 2–3 ročně vyčistit od bahna a výkalů.

Další odpovědi
dědapetr

Stavíme zahradní jezírko:

Zdroj: http://exteri­er.hyperbydle­ni.cz/planova­ni-zahrad/717-stavime-zahradni-jezirko/

jennysh

http://www.jak­tak.cz/jak-vybudovat-zahradni-jezirko.html

fortin

A přes zimu nechat zapnutý koloběh vody aby se nevytvořil led. Ryby v jezírku přes zimu většinou v pohodě přežijí. Ale ty ryby jsou nějací kapříci z Japonska.