Jak vyrobit pochodeň?

Potřeboval bych návod na výrobu pochodně. Tak abych to mohl vyrobit doma.

Odpovědi
Toruk

Jednoduchý recept: na klacek namotej starý BAVLNĚNÝ hadr (obnošený oděv); obmotej okolo hadru a utáhni drátek, nebo dva; polej stolním olejem (ten nezapáchá, narozdíl od minerálního). A louč je hotová.

elektrikář

Vyberete si vhodnou rukojeť. Nasbíráte si v lese pryskyřici ze stromů do plechovky od konzervy.Rozehřejte na okraji ohně. Připravíte si proužky látky, V druhé plechovce si rospusťe parafín. Na rukojeť přivažte po obvodu hrstku slabých větviček.Pokapejte pryskyřicí oviňte proužkem látky. Pokapte parafínem né moc další vrstva látky. Postupně to nabalíte v délce asi 15 cm do prům 8 cm. Vrchní vrstvu udělejte z pryskyřice když je částečně schladlá dá se mokrýma rukama dotvarovat povrch. Počítejte s tím ze z pochodně budou kapat hořící kapky používat tam kde nemůžete něco zapálit.Nosí se šikmo od těla. Takovými pochodněmi jsme zapalovali táborák. V místě mezi kulatinou bylo suché chvojí polité zbytkem smůly.

ReHu

Hoši, doufám, že jste poradili aspoň plnoletému anonymovi.

pondělí

výročí Jana Palacha je až v lednu........