monka

jak vyrobit papír ?

chtěla bych si doma vyrobit papír ale nevím jak na to
může mi někdo poradit?
předem děkuju

Nejlepší odpověď
Hykam

Vezmete například staré noviny, rozmixujete s vodou v mixéru a obarvíte na požadovanou barvu. Potom musíte mít síto, např síť proti komárům natažená do dřevěného rámu. Na toto síto směs rovnoměrně rozlijete a necháte uschnout. Potom opatrně sundáte ze síta a máte doma vyrobený papír.

Další odpovědi
dědapetr

Kterak vyrobiti ruční papír

Zdroj: http://www.qu­ido.cz/61/rpa­pir.htm

elektrikář

Základní princip je rozdrcená surovina, hadry, dřevo.Rýžová sláma,rozmnělněná ve vodě, a plnidla na zušlechtění povrchu křída. Pro větší pevnost třeba klíh.Nabírá se na papírenská síta lisuje a suší. Viděl jsem žulový hladicí válec se starého papírenského stroje. Má jej jeden sochař v Praze za atelierem.Když jdu kolem pokaždé si ten kámen pohladím. Obdivuji to práci těch starých mistrů co dokázali zpracovat.

skarabeus

Vím že tam je dřevo ale nevím jistě..