smile35

Jak vyrobit nažehlovačku?

Ahoj
chtěla bych si vyrobit doma nažehlovačky. Máte s tím někdo zkušenost?? Někde jsem četla, že stačí koupit jakousi folii a na to natisknout obrázek…

Odpovědi
zjentek

obrázky, texty a podobný náměty z internetu můžeš tisknou z tiskárny přímo na pečící papír (ten má doma „každej“) a tuto předlohu pak lehce nažehlíš na většinu materiálů- textil, dřevo, atd.
Ze všech možnejch fólií máme s papírem na pečení nejlepší zkušenosti ;)

gecco

Zjentku – zajímavé info, dík…
😉

zjentek

po mě je tady možný toho zajímavýho najít víc ..jen to chce číst mezi řádky ;)))

gecco

Jen ještě dotaz – předpokládám, že tiskneš z inkoustovky – jk se pak chová potisk třeba po vyprání? – je to jen jednorázovka anebo lze tkaninu i vyprat, řekněme jednou, bez znatelné ztráty kvality potisku?

zjentek

musíš z laserovky ..musíš na ten povoskovanej pečící papír dostat barvu v prášku, inkoust z něj žehličkou asi nedostaneš. S tím praním si to vyzkoušej na kusu hadru, já mám zkušenosti s dekorativníma tkaninama, trička a džíny jsem nedělal. Zkoušel jsem jinej způsob a ten po namočení kupodivu držel ..vytiskneš (zase lejzrovka)námět na standardní papír, tištěnou stranu vydatně natřeš herkulesem, důkladně přilepíš třeba na triko a necháš proschnout. Suchej papír pak namočíš a „vyšuláš ho do pryč“ , jako bys chtěl ve dřezu sundat etiketu ze sklenice od vokurek ;q ..vznikne ti úžesný dílo a schválně dej pak vědět, kolik vyprání to zvládne.