Pokročilý

Jak vyrobit minecraft server a hrát přes hamachi nebo co to je? :D

Ahoj, chcem si s kamarádem zahrát minecraft survival, ale abychom tam byli oba - jako multiplayer :) Jde to nějak udělat a konkrétně prosím jak? Hraju minecraft teprve pár dní a neumím to s tím moc dobře, zkoušel jsem něco podle nějakého návodu, ale nejde mi to. Ví tady někdo jak na to a jestli je potřeba kvůli tomu hned zakládat server? Mám stažený minecraft verze 1.5.2..

Odpovědi:

Bronzový

Pokud se nevyznáš v dokumentaci v Minecraftu tak se ani o to nepokoušej. Stal se mi i případ kdy se hrabal v nastavení tak dlouho až si pokurvil DNS a IP servery a nešel mu internet.

Jinak zapni hamachi vygeneruje se ti IP. Stáhni si MinecraftServer.exe? a do vygenerovaného configu si vlož IP z hamachi. Restartuj minecraft server a jedeš.

Pokročilý

1. Stáhni toto: http://ulozto.cz/… sám sem to vyrobyl. Jsou tam základní pluginy (home, spawn...).
2. Pokud máš internet od O2 můžeš si podle návodu na googlu podle tvého routru/modemu (O2 už má veřejnou IP)
Pokud ne, tak si můžeš veřejnou IP koupit, stojí asi 350Kč, nebo přes HAMACHI.
HAMACHI: Stáhneš si hamachi třeba na www.slune… (do vyhledávání napiš Hamachi a stáhni program. Nainstaluješ a program tě vyzve k přihlášení. Přihlásíš se a pak můžeš založit sít. Pojmenuješ jí jak chceš např. MC_SIT243. Kamarád/i se připojí na tvojí sít zapneš server a jedeš (kamarád musí mít také HAMACHI a musí být připojený na tvojí sít. Pak už jenom napíše do ADD SERVER (v MC) IP adresu z HAMACHI (tvojí) a můžete hrát)
PS: Na něco jsem zapomněl... V server properities musíš nechat kolonku port prázdnou :D MY BAD Jinak by mnelo fakat. Musíš mít 32bit komp popřípadě se mrkni na net a najdi si kod na 64bit MC server (bukkit), ale ve většině případů to funguje i na 64bit. Kdyby se naskytl nějaký problém napiš do doplnění :D Rylon
Doplňuji:
2. To si najdes podle tveho routru/modemu a nastavis nat site na tvoji ip kompu a pak to bezi (mam zkusenosti) :DD Rylon

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.