Jak vyrobit máslový krém?

Prosím všechny o recept na máslový krém – chtěla bych ten bez pudinku. Asi vanilkový. Můžu tam místo rumu dát rumové aroma v lahvičce od Dr. Oetkera?

Nejlepší odpověď
Lencis

250 ml mléka
2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
50 g Omegy
moučkový cukr dle chuti
250 g másla

Abychom zabránili hrudkám, mouku rozděláme do mléka přes sítko. Do hotové horké kaše dáme 1 vanilkový cukr a 50g Omegy. Mícháme do rozpuštění tuku. Hotové posypeme vanilkovým cukrem, tím zabráníme vzniku škraloupu. Necháme vychladnout. Máslo a cukr dle chuti šlehačem utřeme a po lžících přidáme vychladlou kaši. Vše by mělo mít pokojovou teplotu jinak by se mohlo máslo „srazit“.

Tento krém je lehký, krásně našlehaný a vhodný na potahované dorty. Přitom po ztuhnutí velice pevný.

Aroma samozřejmě použít můžete, ale ne ve stejném poměru a počítejte s tím, že aroma dodá jen vůni ale ne chuť!

Ať se daří 😉

Další odpovědi
alenka901

Ahoj,já dělám vařený krém ze tří vajec,15dkg moučkového cukru a jednoho vanilkového cukru.Všechno míchám ve vodní lázni do zhoustnutí.Trvá to asi deset minut.Až mi hmota vychladne,vmíchám dvě másla a je to.Tento krém používám i na vánoční cukroví,protože dlouho vydrží.Vydrží i v mrazáku.rumové třesti bych se nebála můžeš jí tam bez obav přidat.Snad jsem pomohla

s.dadulka

Uvarit pudink,nechat ho vychladnout a potom do nej pridavat stejne mnozstvi masla jako pudinku a slehacem vyslehat.podle chuti pridat cukr

Attack-design

ano ovšem pouze pár kapek je to dost silné, pak stačí rozšlehat jednu kostku másla s plechovkou sladkého másla salka