Jak vyrobit máslový krém?

Prosím všechny o recept na máslový krém - chtěla bych ten bez pudinku. Asi vanilkový. Můžu tam místo rumu dát rumové aroma v lahvičce od Dr. Oetkera?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

250 ml mléka
2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
50 g Omegy
moučkový cukr dle chuti
250 g másla

Abychom zabránili hrudkám, mouku rozděláme do mléka přes sítko. Do hotové horké kaše dáme 1 vanilkový cukr a 50g Omegy. Mícháme do rozpuštění tuku. Hotové posypeme vanilkovým cukrem, tím zabráníme vzniku škraloupu. Necháme vychladnout. Máslo a cukr dle chuti šlehačem utřeme a po lžících přidáme vychladlou kaši. Vše by mělo mít pokojovou teplotu jinak by se mohlo máslo "srazit".

Tento krém je lehký, krásně našlehaný a vhodný na potahované dorty. Přitom po ztuhnutí velice pevný.

Aroma samozřejmě použít můžete, ale ne ve stejném poměru a počítejte s tím, že aroma dodá jen vůni ale ne chuť!

Ať se daří ;-)

Další odpovědi:

Pokročilý

Ahoj,já dělám vařený krém ze tří vajec,15dkg moučkového cukru a jednoho vanilkového cukru.Všechno míchám ve vodní lázni do zhoustnutí.Trvá to asi deset minut.Až mi hmota vychladne,vmíchám dvě másla a je to.Tento krém používám i na vánoční cukroví,protože dlouho vydrží.Vydrží i v mrazáku.rumové třesti bych se nebála můžeš jí tam bez obav přidat.Snad jsem pomohla

Uvarit pudink,nechat ho vychladnout a potom do nej pridavat stejne mnozstvi masla jako pudinku a slehacem vyslehat.podle chuti pridat cukr

Pokročilý

ano ovšem pouze pár kapek je to dost silné, pak stačí rozšlehat jednu kostku másla s plechovkou sladkého másla salka

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.