jak vyrobit kvalitní senáž zabalenou ve velkých balících ve folii

Nejlepší odpověď
Kajra

Tráva se poseká jako na seno, nechá se jen trochu zavadnout, nemusí se obracet, potom se zbalíkuje balíkovačem na normální kulaté balíky, potom se balí do folie balíkovačkou, je to stroj za traktor a sám balík neprodyšně zabalí do folie, je také možmo polosuchou trávu zakropit speciální kulturou, která pak po zabalení do folie senáž urychlí a zkvalitní.