jak vyrobit impregnaci látky

Hledám návod na domácí výrobu impregnace látky

Nejlepší odpověď
Lencis

Záleží na tom co chcete impregnovat?!

Na vlnu, tkaniny lze použít toto:

Na impregnaci můžete použít bezvodý lanolin, který se dá sehnat v lékárnách. Jmenuje se CERA LANAE, ADEPS LANAE nebo můžete chtít 100% bezvodý lanolin-surovinu. 50 gramů stojí asi 30 Kč.
K výrobě domácí impregnace budete potřebovat výše uvedený lanolin, šampon nebo prací prostředek na tkaninu kterou budete imprgnovat. Do misky dejte asi 1/2 kávové lžičky lanolinu. Zalijte trochou vroucí vody a přidejte trochu šamponu nebo prostředku na praní.
Po důkladném rozmíchání a rozpuštění by vám měla vznikout mléčná tekutina. Tuto tekutinu dořeďte asi do dvou litrů vlažnou vodou a nechte vychladnou asi na 30 stupňů (může být i méně). Poté vložte tkaninu (může být i mokrá, ale na suchou chytá impregnace lépe), ve vodě ji trochu pomačkejte, aby nasála lanolinovou lázeň a nechte namočené nejméně hodinu (raději přes noc). Poté jemně vymačkejte, odstraňte maximum vody a nechte volně proschnout, nejlépe ve stínu.

Další odpovědi
Attack-design

já znám jedine lanolin ale jde o normální tkaniny – nikoli o stany

Darr

Dá se použít lanolin i na vojenskou celtu a dyftýnový plášť?