kesoda

jak vyrobit formu na cínového vojáčka

mám cínového vojáčka a chtěl bych ho namnožit.nevím jak vyrobit formu.

Nejlepší odpověď
led

najjednoduchšie je zo sádry.
ponoriť vojačika do sádrovej kaše, po stvrdnutí sádru jemne rozrezať na dve časti. Vznikne matrica.
Do jedného dielu vyvrtať dierku, cez ktorú sa naleje roztopený cín do spojených častí matrice. Po vychladnutí cínu sa diely od seba oddelia, vojačik vyberie. Po začistení nerovností sa vojačik namaľuje.
PS.
dobré je viesť dierku v mieste a osou bodáku pušky.

Další odpovědi
poa.li

Zkuste obtisknout do sádry. Obě půlky formy oddělte nějakou tenkou tepluvzdornou vrstvou. Třeba plátne. Tak bych postupoval já..

Milka 1

Dá se použít i sádra, při zalévání modelu je dobré ho namazat mýdlovým roztokem, já jsem používal mýdlo s jelenem ale nevím jestli se ještě vyrábí.Také jsem odléval cín do sádry ale jde to jen na pár odlitků a forma se zničí takže je daleko lepší Lukopren což je vlastně taková silikonová guma která je daleko trvanlivější a model i výrobky se z ní daleko lépe vyjímají. Jde také o to jak je vojáček složitý, jestli je potřeba forma jednodílná, dvojdílná a nebo vícedílná a to je potřeba potom polovinu vojáčka zamačkat třeba do plastelíny, udělat nějaké zámečky aby půlky formy šly přesně proti sobě, namazat mýdlem, odlít a po zatvrdnutí odlít druhou půlku samozřejmě je potřeba udělat okolo nějakou ohrádku aby nám hmota nevytekla.

Zdroj: http://www.lu­cebni.cz/main­.php?action=de­tail&id=12