aeva

Jak vyřezávat z gramofonových desek?

Chtěla bych si vyrobit šperky z gramofonových desek. Zajímalo by mě, jak se z nich dá vyřezávat, případně dál upravovat – brousit …

Nejlepší odpověď
Ala81

Gramofonova deska je vinylovy kotouc. S rezanim neni zadny problem, akorat se z toho prasi. K vyrezavani nejakych tvaru bych zvolil lupenkovou pilku, ma tenky a velmi nizky platek a vysoky ram a je urcena prave k vyrezavani tvaru do dreva. Nasledne brouseni je jiste mozne taky jemnejsim pilnikem, pripadne brusnym papirem.