retros1

Jak vyřešit zvuk z televize?

Dobrý den, rozhodli jsme se že si pořídíme novou televizi (nejspíše LCD). Chtěli bychom ale prostorový zvuk a ne jenom ten co vychází ze dvou zabudovaných reproduktorů v TV. Zajímá mě ale jestli musím skutečně koupit celou sestavu domácího kina. DVD přehrávač už máme a dávat několik tisíc ještě za nějakou sestavu se nám nechce. Proto bych rád věděl jestli jde třeba jenom koupit sestavu samotných repráčků a připojit je k TV. Možná už podobná otázka existuje ale já jí v téhle formulaci nikde nenašel. Zatím děkuji

Nejlepší odpověď
lexx

No pokud TV má přípojky (výstupy) na extérní repra tak stačí dokoupit dvě bedýnky stejné impedance(Ω) a trochu většího výkonu (W) jako má televizor, spolehlivě je utáhne a stereo zvuk (zejména hudby) se zlepší.

Další odpovědi
Jikra

Když si připojíš repráčky k TV tak nebudeš mít žádný prostorový zvuk ale pouhé stereo.Domácí kina tj.5.1 se dají pořídit už za pár tisíc nic co by člověka zruinovalo.Ovšem problém může být s umístěním zadních repro a taháním kabelů.Pak je řešením tzv.soundbar 2.1 jako třeba ten co je na odkazu.
Jestli jdeš do nové TV s pořádnou úhlopříčkou
a tím myslím alespoň 42" tak to chce odpovídající zvukový doprovod.

Zdroj: http://www.al­za.cz/sharp-ht-sl70-d260436.htm?kam­pan=zbozi.cz

P.T.

Ideální řešení je soundbar

http://www.phi­lips.cz/c/sys­temy-domaciho-kina/24802/cat/

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.