Tw!st

Jak vyřešit vysokou odezvu internetového připojení ?

Dobrý den, nejdříve podotýkám že nemám problém s rychlostí internetu ale s odezvou. obvykle jsem míval 40–45ms odezvu což bylo perfektní ale poslední 2 měsíce ping skáče nahoru jak se mu zachce, většinou tak 328ms ± a někdy skočí klidně i na 700ms. jelikož jsem hráč online her skoro na profesionální úrovni tak si nemůžu dovolit hrát s pingem nad 60ms, nad 120ms to už ani nejde. nejdřív jsem myslel že je chyba v sítové kartě když jsem měl pc připojený přes wifi ale teď jsem se připojil přes LAN a nic se nezměnilo. Počítačem to není, jelikož jsem zkoušel měřit ping na speedtest.net i na mobilu i na jiném počítač a vyšlo to pořád stejně. poslední dobou ping měřím tak ze zajímavosti každých deset minut a vychází to zhruba takhle: 384ms, 128ms, 497ms, 474ms, 412ms, 322ms, 67ms, 187ms, 84ms, 398ms. kdybych to takhle měřil před 2 měsícema tak by to vyšlo zhruba 38ms, 45ms, 42ms… pokud mi nic nepomůže zavolám poskytovateli.

Odpovědi
gecco

Pomůže ti jedině provádět, ty s tím nenadelas nic…

MK44

Ono záleží na tom, kam pingáte. Přes kolik uzlů (routerů) a jaké linky pakety prochází. Je-li dlouhá odezva na ping na nejbližší zařízení vašeho ISP, máte problém s vaším připojením k Internetu a obraťte se na svého poskytovatele. Je-li dlouhá odezva při pingu na daný herní server, může být tento server přetížený nebo se kouše. Obraťte se na správce daného serveru. Ke zpozdění může dojít i kdekoli mezi nimi, u nadřazeného, národního poskytovatele ap. Obraťte se na vašeho ISP. Pokud se vaše stížnost potvrtdí, může kontaktovat příslušného správce, v jehož síti k problému dochází.